Українські фермери отримають компенсацію за розмінування сільгоспземель: деталі

Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування.
Українські фермери отримають компенсацію за розмінування сільгоспземель: деталі
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Кабінет Міністрів України оновив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для компенсацій витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення. Відповідний документ ухвалили 17 травня. Про це повідомили в Міністерстві економіки.

Читайте також:

Зміни до постанови передбачають компенсації як для фермерів, землі яких уже розміновані сертифікованими операторами протимінної діяльності в період з 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року, так і для фермерів, які лише планують розпочати розмінування власних с/г ділянок або на яких працюють як орендарі.

Зазначається, що на ці потреби в бюджеті на 2024 рік закладено 3 млрд гривень. Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування.

Читайте також:

Відповідно до постанови право на компенсацію за розмінування земель сільськогосподарського призначення мають ті сільськогосподарські виробники, землі яких знаходяться на деокупованій території поза зоною бойових дій.

Факт забруднення таких ділянок вибухонебезпечними предметами повинен бути підтверджений Центром протимінної діяльності за результатами нетехнічного обстеження, проведеного сертифікованим оператором протимінної діяльності. 

Читайте також:

Фермери, землі яких очистили сертифіковані оператори в період із початку широкомасштабного вторгнення до 15 квітня 2024 року, уже можуть подавати заявки на компенсацію вартості розмінування. Для цього потрібно заповнити заявку на отримання компенсації на надіслати її на електронну адресу Центру гуманітарного розмінування.

Ті ж фермери, котрі лише планують розмінування земель, на яких працюють, можуть подавати заявки та супровідні документи на компенсацію через Державний аграрний реєстр. Вартість розмінування визначатиметься на відкритих торгах в системі Prozorro.

Компенсація надаватиметься лише раз за одну забруднену ділянку.

Читайте також:

При цьому не зможуть претендувати на компенсації фермери, проти яких Україна запровадила санкції або ж кінцеві власники с/г товаровиробника є громадянами країни-агресора. Фермери, які перебувають у стадії ліквідації чи банкрутства, а також ті, хто мають податковий борг, теж не зможуть отримати компенсації.

Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про пролонгації державних портфельних гарантій для кредитування фермерських господарств, що втратили потенційне заставне майно через воєнні дії.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK