На хліб очікує подорожчання та зменшення поставок до магазинів: що відомо

Практично всі складові собівартості хліба продовжують дорожчати.
На хліб очікує подорожчання та зменшення поставок до магазинів: що відомо
Собівартість виробництва хліба збільшилася і зараз ціни в супермаркетах наздоганяють реальне зростання витрат виробників / Колаж: dengi.ua

У листопаді роздрібні ціни на хліб мають зрости на 10-15%. Якщо ж цього не станеться, то хлібозаводи почнуть скорочувати обсяги поставок продукції до магазинів. Про це заявив Мінфіну президент Всеукраїнської асоціації пекарів та голова компанії “Київ хліб” Юрій Дученко.

За його словами, у жовтні ціни на хліб вже зросли на 5-10%. Попри це собівартість продукції збільшилася ще суттєвіше, а тому зараз ціни в супермаркетах лише наздоганяють реальне зростання витрат виробників.

“З листопада до кінця року ми очікуємо подорожчання борошна ще на 11% (зараз хлібопекарі купують його по 15,5−16 тисяч гривень на тонну з ПДВ), упаковки — на 10%, логістики — на 8%, газу — на 11%, електроенергії - на 11%”, — заявив Дученко.

Він також зазначив, що торішніх запасів продовольчої пшениці вже немає, а в структурі нового врожаю на неї припадає 27%. Разом з цим 70% продоволки активно вивозиться за кордон. Через це ціни на пшеницю зростають, а виробники збувають таке зерно на внутрішній ринок малими партіями або ж взагалі притримують його в очікуванні ще вищого цінника. Таким чином чи не щодня з'являються нові ціни на зерно та борошно.

Читайте також:

Також відзначається, що подорожчання упаковки пов'язане із валютними коливаннями, а зростання вартості логістики провокує дефіцит водіїв та необхідність підвищення їхньої зарплати.

“Якщо ціни на хліб не підвищити на 10−15%, виробникам вже за два тижні не буде за що закуповувати сировину, можливе скорочення виробництва”, — пояснив Дученко.

При цьому споживання хліба в Україні знижується — за останній рік показник впав на 5%.

«Особливо відчутно знижується попит одразу після підвищення цін. Потім люди звикають, і споживання трохи вирівнюється, але за підсумками року падіння все одно буде», — зазначає Дученко.

Втім, він звернув увагу на те, що листопадове подорожчання хліба стане останнім цього року.

Як ми вже раніше писали, підвищення торговельної активності стимулює зростання цін на моркву в українських господарствах.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK