Плодоовочева продукція робить серйозний внесок у інфляційні процеси в РФ. Навіть незважаючи на драконівські фіскальні заходи та підвищення ключової ставки до рекордних 21%, з точним орієнтиром на її подальше зростання, ціни на основний набір плодоовочевої продукції, за даними щотижневого цінового моніторингу, знаходяться на рекордно високому рівні. І це в той період, коли засіки максимально заповнені.
Про це повідомляє EastFruit.
Видання зазначає, що огірки виявилися лідером зростання цін, подорожчавши за рік майже втричі. У середньому оптова ціна на огірок у країні-агресорі зараз була вищою за минулорічну за той же період у 2,8 раза.
«Зазвичай пік цін на огірки досягається в лютому. Наприклад, минулого сезону ціни на огірок зросли в лютому в 3,3 рази по відношенню до ціни в середині листопада. Якщо подібна ситуація виникне і в цьому сезоні, то оптова ціна на огірок у росії може злетіти до 500 руб/кг ($5 доларів США за поточним курсом). І хоча такий сценарій здається зараз малоймовірним, проте якщо девальвація долара йтиме такими ж темпами, то виключити його повністю не можна», - підкреслює видання.
Зазначається, що картопля лише трохи відстала від огірків, подорожчавши в середньому за рік у 2,5 рази. При цьому за півтора місяці ціни на картоплю в Росії підскочили відразу на 60%, що вказує на дефіцит продукції. Таким чином, варто очікувати, що ціни зростатимуть до новорічних свят, після чого, зазвичай, настає деяка стабілізація на 4-6 тижнів. До весни ціни можуть зрости мінімум на 50% до сьогоднішньої ціни, що означатиме зростання в 4,2 рази за рік або на 320%.
Також повідомляється, що яблука за рік подорожчали на 40%, хоча багато хто очікував різкішого зростання ціни. Місцеві учасники ринку пояснюють це тим, що у врожаї місцевого яблука високий відсоток некондиційної продукції, яка не зберігається. Ця продукція зараз домінує над ринком. Коли ж настануть стійкі холоди, то вона різко зникне, і так само різко вгору піде і ціна на яблуко. А оскільки імпортувати яблуко практично ні звідки – РФ сама собі заборонила імпорт із більшості розвинених країн-експортерів, а Білорусь та Казахстан перекрили доступ до останнього джерела колись дешевого яблука, то ціни можуть сміливо зростати та оновлювати рекорди.
«Всі інші категорії фруктів та овочів на ринку РФ також зросли в ціні досить суттєво.І майже всім з них є висока ймовірність перспективи оновлення цінових рекордів у зимово-весняний період» - резюмують аналітики.
Раніше ми писали про те, що вперше за півтора місяці в Україні знизилися ціни на огірки.