Молочне скотарство: скільки грошей виділять українці та міжнародні інститути на підтримку галузі у 2025 році

У 2023 році USAID Agro безпосередньо витратив близько 200 млн грн. на проекти для фермерів у сільському господарстві.
Молочне скотарство: скільки грошей виділять українці та міжнародні інститути на підтримку галузі у 2025 році
За гроші ЄС через бюджетні рахунки буде профінансовано програму розвитку молочного скотарства на суму 800 млн грн / Колаж: dengi.ua

За даними проекту ЕU4Business, за 2022-2023 роки ЄС вклав у розвиток малого бізнесу в Україні понад 240 млн євро, з яких понад третину припадає на сільське господарство. У 2023 році USAID Agro безпосередньо витратив близько 200 млн грн на проекти для фермерів у сільському господарстві. Ще 180 млн грн – на проекти співфінансування з великими міжнародними компаніями, які також допомагають малому бізнесу.

Про це повідомляє LIGA.net.

Читайте також:

Як пише видання, окремо треба відзначити фінансову підтримку бюджетних програм на кшталт єРобота – гранти на сади та теплицю. А це загалом 2,4 млрд грн. Із них третина сфокусована виключно на агросекторі.

Зазначається, що за таких умов українські чиновники говорять про те, що величезні агрохолдинги формують "унікальну для Європи структуру аграрного сектору".

Повідомляється, що на прикладі державного бюджету на 2025 рік це виглядає так. За гроші ЄС через бюджетні рахунки буде профінансовано програму розвитку молочного скотарства на суму 800 млн грн. З них 600 млн грн – на корів, а 200 млн грн – на кіз та овець. Йдеться про виплату 7000 грн за кожну корову в домогосподарстві та 2000 грн – за козу чи вівцю (за певних умов).

«Тільки за кошти українських платників податків стимулюватимуть створення великих молочних ферм. З бюджету компенсують 25% видатків на їх будівництво. Загальна сума таких видатків – 1 млрд грн. Цікаво буде порівняти ефективність цих витрат. Хто ефективніше використовує фінансову допомогу? Міжнародні інститути підтримки розвитку чи державний бюджет?», – резюмує видання.

Раніше ми писали про те, що з початку року 12 072 вітчизняні агрогосподарства отримали 93,4 млрд грн банківських кредитів для розвитку. З цієї кількості 7982 господарства отримали 41,4 млрд грн за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9».



x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK