Відтепер Україна має офіційний статус країни, яка може обмінюватися електронними фітосанітарними сертифікатами за допомогою міжнародної системи ePhyto з 124 країнами світу, зокрема США, Канада, країни ЄС, Океанія. Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.
За його словами, це відкриває нові перспективи для українських виробників, спрощує торговельні процедури та робить систему сертифікації більш прозорою та ефективною.
Як зазначили у відомстві, впровадження ePhyto є важливим кроком для України, що підвищить довіру міжнародних партнерів і конкурентоспроможність української аграрної продукції, зокрема і збіжжя, та сприятиме її безперешкодному обігу на світовому ринку.
Використання ePhyto вирішує низку нагальних питань, а саме:
- унеможливлення підробку фітосанітарних сертифікатів;
- спрощення процедур в міжнародній торгівлі;
- підвищення прозорості під час обміну сертифікатами між країнами;
- активізація диверсифікації українського експорту;
- попередження несанкціонованого імпорту продукції рослинного походження.
В Україні обмін електронними фітосанітарними сертифікатами здійснюється в системі Phytosanitary Inspection System (PHIS) з рішенням еPhyto.
На виданих виданих карантинних сертифікатах, фітосанітарних сертифікатах та фітосанітарних сертифікатах на реекспорт буде наявний QR-код, за яким можна перевірити автентичність документа.
Що таке ePhyto
ePhyto - це міжнародна система, яка дозволяє обмінюватися фітосанітарними сертифікатами в електронному вигляді через спеціальну платформу ePhyto Hub. Ця платформа розроблена Міжнародною конвенцією з захисту рослин (IPPC), яка є частиною ФАО.
Україна стала 124 країною світу, яка впровадила ePhyto і приєдналася до ряду розвинених країн, які активно підтримують цифровізацію торгівлі на міжнародному рівні.
Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів України з 1 грудня 2024 року скасував режим ліцензування окремих видів аграрної продукції. Йдеться про зернові, бобові, олійні культури та олію.