Деякі держави ЄС хочуть повернення довоєнних квот на українську агропродукцію: хто в списку

На 13 березня заплановано засідання міжурядової комісії, на якому обговорюватимуть подальші кроки з регулювання аграрної торгівлі.
Collab Media  / unsplash.com
Collab Media / unsplash.com

Міністри сільського господарства Угорщини, Болгарії, Румунії та Словаччини виступили із пропозицією повернутися до довоєнних квот на імпорт української сільськогосподарської продукції. Це питання активно обговорювалося на зустрічі європейських міністрів сільського господарства, проте Польща не підтримала цієї ініціативи.

Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на слова міністра сільського господарства Польщі Чеслава Сєкерського.

Читайте також:

Зазначається, що міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський наголосив, що ключову роль у регулюванні торговельної політики відіграє Європейська комісія. За його словами, Польща проводить консультації як із сусідніми з Україною країнами, так і з представниками Єврокомісії та іншими учасниками переговорного процесу.

"Наша позиція полягає в тому, що ми маємо обговорювати це зараз, але також просто не знаємо, що відбудеться найближчими днями. Тарифи, військова ситуація в Україні, все це потребує певної перспективи", - заявив Сєкерський.

Він також зазначив, що подальші рішення у сфері торгівлі залежатимуть від ситуації в Україні та можливих змін у торгівельній політиці ЄС. Важливим аспектом залишається відповідність українського сільськогосподарського виробництва до європейських стандартів та принципів сталого розвитку.

«Багато що залежить від того, як зміниться ситуація, тому що відповідно може змінитися обсяг нашої допомоги. І наші переговори, наші двосторонні переговори також повинні містити те, що українська сторона буде пропонувати, тобто переймати наші стандарти і вимоги до сільськогосподарського виробництва в Європі, або стандарти у сфері сталого розвитку там, в Україні. Але, звичайно, ми зможемо краще поглянути на все це, коли стане зрозумілою військова ситуація в Україні. Ми вважаємо, що країни, які межують з Україною, звичайно, відчувають найбільше наслідків відкриття ринків, і це вимагатиме дій на рівні Комісії», – відзначив міністр.

Польща продовжує підтримувати діалог з Україною, і вже 13 березня заплановано засідання міжурядової комісії, на якому обговорюватимуться подальші кроки щодо регулювання аграрної торгівлі.

Зараз польська сторона не займає однозначної позиції щодо повернення до квот, воліючи дочекатися результатів консультацій усередині ЄС для пошуку компромісного рішення.

"Усе це відкриті дебати. І ми маємо позицію чотирьох країн. Але на цей час, як головуюча країна, ми не виступаємо ні за, ні проти, тому що навіть якщо ми як країна є стороною, ми як головуюча країна повинні шукати компроміси. … У нас буде засідання міжурядової комісії 13 березня, і ми також постійно підтримуємо двосторонні контакти", — підсумував Чеслав Сєкерский.

Раніше ми писали про те, що головним торгівельним партнером України залишається Європейський Союз з обсягом експорту $1,8 млрд у січні 2025 року.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK