В Україні зафіксовано стрімке падіння цін на лохину. Зниження здебільшого стосується ягід середньої та низької якості, тоді як вартість лохини преміальної якості залишається на високому рівні. Про це повідомили аналітики EastFruit, пишуть Dengi.ua.
За даними з основних оптових ринків України, станом на 1 липня 2025 року ціни на дрібнооптові партії лохини були такими:
- Ринок "Шувар" (Львів): 300-450 грн/кг.
- Ринок "Столичний" (Київ): 300-350 грн/кг.
- Ринок "Початок" (Одеська обл.): 400-450 грн/кг.
Порівняно з кінцем червня ціни знизилися на 20-25%. Так, у Києві ягода подешевшала з 450-500 грн/кг до 300-350 грн/кг, падіння становить 28-30%. У Львові ціна знизилася з 380-450 грн/кг до 300-450 грн/кг, мінімальна ціна впала на 21%. В Одесі максимальна ціна залишилася на рівні 450 грн/кг, проте мінімальна знизилася з 480 до 400 грн/кг, тобто на 17%.
У середньому за останні 3-5 днів ціни на лохину впали на 15-30% залежно від ринку та якості продукції.
Експерти прогнозують подальше здешевлення ягоди, щоб досягти конкурентного для ринку ЄС рівня. Україна є одним із провідних постачальників свіжої лохини до Євросоюзу.
Нагадаємо, сезон збирання лохини в Україні 2025 року розпочався на тиждень пізніше, ніж 2024-го, орієнтовно 25-26 червня. Причина - прохолодний початок літа. Саме тому оптові ціни на ягоду на старті сезону виявилися суттєво вищими, ніж торік.
Раніше ми писали, що ціни на черешню в Україні знову пішли вниз. Причиною здешевлення стали погодні умови, які значно погіршили якість ягоди, тому виробники змушені зменшувати вартість.


