З початку поточного тижня вартість яблук на ринку України збільшилася приблизно на 14%. Зараз фрукти реалізуються за ціною 32-40 грн за кілограм. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit, пишуть Dengi.ua.
Українські садівники фактично вже завершили сезон продажу яблук. Ті деякі виробники, у яких ще залишилися запаси, оперативно підвищили відпускні ціни на продукцію.
Читайте також: Ціни "кусатимуться": в Україні прогнозують дефіцит популярної ягоди
На думку учасників ринку, основним чинником зростання цін є сезонність: запаси яблук попереднього врожаю стрімко виснажуються, а нові надходження очікуються не раніше ніж через кілька тижнів. Затримка спричинена затяжною і холодною весною, через що старт сезону раннього яблука відкладається.
Експерти також зазначають, що на сьогодні відпускні ціни на яблука вдвічі перевищують рівень аналогічного періоду 2024 року. У найближчій перспективі тенденція до подорожчання, найімовірніше, збережеться до початку масової реалізації фруктів нового врожаю.
Раніше ми писали, що 2025 року черешня на українському ринку, ймовірно, стане ще дорожчою, ніж у попередні роки.
Нагадаємо, 2025 року вегетаційний сезон українських садів, на думку експертів, суттєво відрізнятиметься від минулого. При цьому у поточному сезоні очікується рясний урожай яблук.