Станом на 25 листопада 2025 року українські аграрії засіяли 6 429,9 тис. га озимих культур, що становить 98,1% від прогнозованих площ. Деякі області сівбу зернових уже завершили. Про це повідомили Dengi.ua з посиланням на пресслужбу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства.

Зокрема, посіяно:

  • озимої пшениці - 4 692,8 тис. га;
  • озимого ячменю - 586,1 тис. га;
  • озимого жита - 66,3 тис. га.

Серед лідерів за посівами зернових культур Чернівецька та Черкаська області.

Водночас сівбу зернових уже завершили в Дніпропетровській, Запорізькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській та Чернігівській областях.

Читайте також: Аграрії завершують жнива: найбільші неприбрані площі під кукурудзою

Сільгосптоваровиробники всіх областей фактично завершили сівбу озимого ріпаку. Посіяно 1 084,7 тис. га - це становить 96,5% від прогнозованих площ.

Нагадаємо, у жовтні 2025 року Україна експортувала 4,5 млн тонн продукції агропромислового комплексу (АПК), що на 20,8% більше за аналогічний показник попереднього місяця.

Раніше ми писали, що цієї зими дефіциту картоплі в Україні не прогнозується. Однак вартість вітчизняного овочу найближчим часом визначатиметься ситуацією на європейському ринку.