Напередодні Великодня в Україні очікується незначне підвищення цін на яйця - приблизно до 5%. Однак це пов'язано не з традиційним зростанням попиту, а насамперед зі збільшенням логістичних витрат. При цьому вже в травні вартість продукції може знизитися приблизно на 10%. Про це Delo.ua розповів аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка, повідомляють Dengi.ua.

За його словами, зараз яйця продаються в середньому по 81-85 грн за десяток, що на 14% вище порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Експерт пояснив, що поточний рівень цін сформований під впливом зовнішніх чинників, пов'язаних із війною. Зокрема, зросли витрати на електроенергію, а також зафіксовано певне подорожчання кормів, хоча воно і не є значним.

Читайте також: Експорт української свинини падає, але є перспективи

З настанням теплого сезону на ринку традиційно збільшується пропозиція яєць, що також впливає на цінову динаміку.

"Можливе невелике збільшення цін перед Великоднем до 5%, однак це буде більше зумовлено закладанням додаткових витрат на логістику, ніж ажіотажем", - наголосив Гопка.

За його оцінками, цього року пропозиція залишається стабільною, тому вже ближче до травня ціни можуть знизитися приблизно на 10%, але не більше.

"На жаль, витрати, пов'язані з подорожчанням пального, не дадуть істотно впасти ціні, як це було в попередні роки в межах 15-20%", - спрогнозував експерт.

Нагадаємо, Dengi.ua повідомляли, що в Україні падають ціни на цибулю, а фермери віддають її практично безкоштовно.

Dengi.ua також писали, що в Україні тестують нову японську технологію вирощування овочів без ґрунту.