В Україні запрацює нова норма законодавства про зарахування періоду перебування людини в російському полоні до страхового стажу, а звільнені з полону українці зможуть розраховуватимуть на зароблену пенсію. Про це повідомили в Мінсоцполітики.

Читайте також: В Україні змінилися вимоги для виходу на пенсію: скільки стажу потрібно у 2025 році

Через взяття в полон цивільні українці втрачають можливість набути страховий стаж, а це надалі може негативно позначитись на розмірі їхньої пенсії та набутті права на пенсію.

Мінсоцполітики напрацювало законопроєкт, який вирішує цю проблему. Його вже ухвалено Верховною Радою України і підписано президентом.

Читайте також: Понад 10 млн українців отримали підвищені пенсії: на скільки зросли виплати

Ухвалений закон спрямований на те, щоб врегулювати питання сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за цивільних українців, які перебувають у полоні, з державного бюджету.

Платником ЄСВ за полонених цивільних українців виступатиме Пенсійний фонд України. Єдиний внесок за цивільних полонених сплачуватиметься з дня позбавлення особистої свободи і протягом 6-ти місяців після звільнення людини.

"Ухвалений закон забезпечить механізми для сплати державою ЄСВ за тих, хто перебуває в полоні, і відповідно отримання ними в майбутньому справедливої пенсії", - наголосила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Раніше ми писали , що президент України Володимир Зеленський підписав закон про сплату ЄСВ за осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії РФ проти України.