Після російських ударів по трубопроводу "Дружба" 27 січня, що призвели до перебоїв у постачанні сирої російської нафти до Угорщини та Словаччини, президенти Європейської ради Антоніу Кошта та Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн провели інтенсивні переговори з державами-членами й Україною з метою відновлення її постачань до цих країн. Про це повідомляють Dengi.ua з посиланням на пресслужбу Єврокомісії.

Зазначається, що ЄС запропонував Україні технічну підтримку та фінансування відновлення нафтопроводу, а українська сторона прийняла цю пропозицію. При цьому європейські експерти готові приступити до роботи негайно.

Читайте також: Росія обійшла Саудівську Аравію: відомі найбільші постачальники нафти в Китай

Повідомляється, що також президент Європейської комісії та президент Європейської ради продовжать співпрацю із зацікавленими сторонами щодо альтернативних маршрутів транзиту неросійської нафти до країн Центральної та Східної Європи.

Нагадаємо, Dengi.ua повідомляли, що Україна може отримати фінансову підтримку від окремих країн Євросоюзу для продовження військових дій, навіть якщо Угорщина і Словаччина продовжать блокувати раніше узгоджений кредит на 90 млрд євро.

Також Dengi.ua писали, що причиною блокування Угорщиною і Словаччиною фінансування України з боку ЄС є припинення транзиту російської нафти через нафтопровід "Дружба".