Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Представництво ООН "Жінки в Україні" домовилися про реалізацію проєкту з навчання жінок-водійок у сфері перевезень пасажирів автобусами. Про це повідомили в міністерстві.
Читайте також: Виклик для аграрної галузі: у Мінагро заявили про брак кадрів через мобілізацію чоловіків
Зазначається, що проєкт під назвою "Розширення професійного потенціалу жінок у сфері пасажирських перевезень" - це безоплатна програма для розвитку професійних навичок жінок. Фактично це відповідь на дефіцит кадрів у сфері перевезень, спричинений повномасштабним вторгненням.
"Мета пілотного проєкту - забезпечити перепідготовку та перекваліфікацію жінок-водійок у сфері міського та муніципального транспорту, а саме автобусів. Це перша ініціатива Міністерства спрямована як на подолання дефіциту кадрів, так і задля подолання стереотипів та упереджень щодо професій", - наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
Читайте також: Жінки масово звертаються до військових рекрутингових центрів.
За його словами, дефіцит водіїв автобусів у регіонах складає близько 30%, а це близько шести тисяч співробітників.
Серед ключових завдань ініціативи:
- створення нових робочих місць та можливості професійного розвитку жінок у сфері громадського транспорту відповідно до вимог транспортної реформи в Україні та європейських стандартів;
- розширення можливості працевлаштування жінок у сфері пасажирських перевезень;
- інтеграція стандартів дотримання прав жінок на комунальних підприємствах у сфері пасажирського транспорту.
Читайте також: Жінкам допоможуть стати далекобійницями та водіями комунального транспорту
У межах проєкту передбачено також навчання жінок для отримання кваліфікаційної картки водія (код 95). Це документ, який підтверджує професійну компетенцію водія автобуса за європейським стандартом.
Пілотний проект реалізуватиме ГО "Фундація інституційного розвитку" за фінансової підтримки Швеції.
Раніше ми писали, що Україна потребує 4,5 млн працівників, щоб забезпечити заплановане зростання ВВП.