З 1 липня 2025 року адміністрування соціальних виплат із бюджету держави передано до Пенсійного фонду України. Станом на 9 липня ПФУ було профінансовано виплату понад 7,18 млрд гривень на соціальну підтримку 3,2 млн українців. Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики, пишуть Dengi.ua.
Зокрема:
- для 1 млн 169 тис. українців - понад 4,2 млрд грн окремих видів державних соціальних допомог;
- майже 680 тис. отримувачів житлових субсидій спрямовано 303,8 млн грн;
- понад 1,197 млн отримувачів пільг на ЖКП - 863 млн грн;
- 152 тис. отримувачів щомісячної одноразової страхової виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей - 1,22 млрд грн;
- 3,5 тис. на соціальні послуги з догляду та медичні послуги потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання - 11 млн грн;
- отримувачам допомоги по тимчасовій втраті працездатності, вагітності та пологах - 543 млн грн.
Читайте також: Пенсії деяких українців зберігатимуться на їхніх рахунках у ПФУ: що відомо
Зазначається, що отримувачі допомог уже почали отримувати свої кошти на рахунки в банках.
Згідно з постановою уряду №695 Пенсійний фонд розраховує суми соцдопомоги щомісяця до 8 числа та формує потребу в бюджетних коштах на ці виплати. Після цього:
- Пенсійний фонд протягом двох днів подає потребу в бюджетних коштах до Міністерства соціальної політики.
- Мінсоцполітики зі свого боку передає документи до Державної казначейської служби.
- Казначейство протягом кількох днів перераховує кошти на рахунки ПФУ для подальшого перерахування отримувачам.
"Одержувачі інших державних соціальних виплат також можуть бути впевненими: нарахування будуть здійснені вчасно відповідно до зазначених постанов. Пенсійний фонд наразі здійснює усі заходи для проведення виплат", - додали в міністерстві.
Раніше ми писали, що з 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України здійснюватиме внутрішнє адміністрування соціальних допомог, які отримують українці.
Нагадаємо, Пенсійний фонд України отримав повноваження з виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій. Вони раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.