У середу, 16 липня, Верховна Рада в першому читанні підтримала зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони та вирішення першочергових питань". Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів, пишуть Dengi.ua.
Читайте також: Україні не вистачає 400 млрд грн: нардеп прогнозує перегляд держбюджету влітку
Зазначається, що законопроєкт №13439-3 дублює всі положення розробленого Мінфіном урядового законопроєкту (№13439) та передбачає деякі техніко-редакційні уточнення і доповнення.
Змінами передбачено збільшення видатків для сектору безпеки й оборони на 412,4 млрд грн, з яких майже 402 млрд грн - загальний фонд.
Це кошти для:
- Міноборони - 311 млрд грн;
- МВС - 84 млрд грн;
- ГУР Міноборони - 4,5 млрд грн;
- СБУ - 1,6 млрд грн;
- УДО - 505 млн грн;
- Держспецзв'язку - 64,5 млн грн.
При цьому 10,8 млрд грн - кошти для сектору безпеки й оборони за спеціальним фондом.
Додаткові 26 млрд грн (+8 млрд до урядового) закладено для резервного фонду на здійснення непередбачуваних і невідкладних видатків. Для фінансування низки інших нагальних потреб потреб передбачено додатково 15,5 млрд грн (для Мінцифри, МОН, МОЗ).
Загальний обсяг видатків у запропонованих змінах до держбюджету-2025 становить 457 млрд грн.
Додаткові видатки будуть профінансовані за рахунок:
- Збільшення доходів держбюджету, зокрема через перевиконання планових показників на 155,5 млрд грн.
- Збільшення плану розміщень ОВДП на 185 млрд грн.
- Обсяг платежів із погашення внутрішнього державного боргу зменшено на 65 млрд грн.
- Скорочення низки видатків держбюджету на 51,5 млрд грн.
Раніше ми писали, що 25 червня Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт про зміни до держбюджету на 2025 рік для підвищення обсягу військових видатків. Загальний обсяг видатків становить 448,8 млрд грн.
Нагадаємо, уряд зареєстрував у Верховній Раді України доопрацьовані зміни до державного бюджету на 2025 рік.