Міністерство соціальної політики працює над розробленням нової програми, яка збільшить можливості молоді з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, мати власне житло після виходу із сімейної форми виховання або інституційного закладу. Про це повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Читайте також: Українці активно користуються програмою "єОселя": скільки сімей уже придбали житло

За її словами, програма передбачатиме, що держава сплачуватиме перший внесок у разі, якщо молода людина планує придбати житло в іпотеку. 

Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, й особи з їхнього числа мають право на забезпечення житлом у разі, якщо вони не мають власного житла. 

До початку повномасштабного вторгнення в середньому за кошти бюджету щороку фінансувалось придбання житла для 500-600 людей. Таких темпів недостатньо, щоб забезпечити домівкою всіх, хто цього потребує, зазначила міністр.

Читайте також: "єОселю" зробили доступнішою для молоді: які тепер умови отримання іпотеки

Наразі на квартирному обліку перебуває 42 тис. дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, й осіб із їхнього числа.

Раніше ми писали, що у 2025 році з державного бюджету місцевим бюджетам буде спрямовано 833 млн грн на придбання житла для більш ніж 120 дитячих будинків сімейного типу - родин, які виховують від 5 до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.