Олександр Громико: Під прапором боротьби з контрабандою

Про аргументи, які в ходу у ключових лобістів фіскалізації та "кешбеку".
Олександр Громико: Під прапором боротьби з контрабандою

Що стосується механізму "кешбеку", прописаного в законопроєкті № 1073, то його небезпека для сумлінних підприємців занадто перебільшена.

Ні для кого не секрет, що в Україні практично вся торгівля сидить на другій групі єдиного податку. І, на жаль, більшість фізосіб-підприємців порушують обмеження за обсягом виручки в розмірі 1,5 млн. грн. на рік. Крім хіба тільки зовсім дрібних продавців, торгових точок десь у селах, які вписуються в цю вимогу. Наприклад, я цікавився у власника одного з квіткових кіосків в Обухові, яка в нього денна виручка. 8-10 тис. грн. Тобто на місяць - це близько 250 тис. грн. і за рік майже 3 млн. грн. І це - Обухів, навіть не Київ, не Львів і не Одеса.

Читай також: Як повернути гроші за зіпсований товар

Тож не дивно, що коли з'явилася законодавча норма (законопроєкт № 1053-1. - Прим. ред.), яка зобов'язує всіх торговців, незалежно від обсягу, встановити касові апарати, здіймається обурення. Бізнес просто не хоче працювати чесно і в "білу".

Проте автори законопроєкту після дискусій запропонували підприємцям компромісний варіант - і я вважаю, що це вихід - збільшити річну виручку для другої групи ЄП до 2,5 млн. грн. Але при цьому вимога щодо застосування РРО все одно залишається. Виняток зробили тільки для першої групи, для зовсім маленьких продавців. Усі інші після ухвалення законопроєкту № 1053-1 протягом перехідного періоду будуть зобов'язані встановити касові апарати.

Причому, коли опоненти скаржаться на те, що новий закон звалить на плечі підприємців додаткові витрати на купівлю РРО, це не зовсім правда. Адже не йдеться про придбання виключно фізичного обладнання. Будь ласка, встановлюй програмне забезпечення на смартфон чи планшет і видавай електронні фіскальні чеки.

Читай також: Рада в першому читанні підтримала законопроєкт про кешбек

Що стосується механізму "кешбеку", прописаного в законопроєкті № 1073, то його небезпека для сумлінних підприємців занадто перебільшена. Точніше, жодних наслідків у принципі не буде. І ось чому.

"Кешбек" для тих, хто видає фіскальні чеки і веде легальну торгівлю, абсолютно не страшний. У тому числі не варто їм боятися і підступів з боку податкових інспекторів, оскільки при проведенні касової операції відповідно до всіх вимог жодна перевірка нічим не загрожує. Ну за що штрафувати, якщо підприємець має на товар усі документи і надає покупцеві чеки?

Крім того, щоб унеможливити зловживання і мінімізувати спроби не зовсім чистих на руку покупців нажитися на продавцях, поріг купівлі, що підпадає під "кешбек", було збільшено зі 100 до 850 грн. У тому числі це було і наше прохання. Тому за дрібними сумами ніхто підприємців чіпати не буде.

Так, ми розуміємо, що з підвищенням порога кешбеку частина порушників зможе уникнути відповідальності. Але завдання не в тому, щоб переловити всіх і покарати бабусь, які продають сигарети на автобусних зупинках. Головна мета - прибрати контрабандистів і насамперед великі торговельні мережі, які на 40% перебувають у "тіні" і продають нелегально завезені товари. Причому роблять це нахабно, просто в центрі міста.

Читай також: На що українці витрачають гроші

Адже такого розгулу контрабанди, як в Україні, немає ніде. Ні в Західній Європі, ні на просторах СНД. Скрізь жорсткий контроль абсолютно всіх торгових операцій, і навіть найдрібніші покупки на ринках проводяться через касовий апарат.

Так, з огляду на реалії української економіки, було ухвалено рішення піти на певні поступки, які позбавлять від фіскалізації мікробізнес. Але проблема контрабанди і нелегальної торгівлі має бути однозначно вирішена. Саме по них і завдають удару законопроєкти № 1053-1 і 1073.

Нагадаємо, чи вигідний українцям кешбек.

Олександр Громико - засновник компанії Saturn (група KTD, до якої входить і виробник систем РРО Webkassa), президент української Асоціації виробників електротехніки, член наглядової ради Української Ради Бізнесу.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK