Потужність, види й тип запуску: на що звертати увагу при виборі генератора для оселі

Найбільшим попитом користуються дизельні або бензинові генератори.
Потужність, види й тип запуску: на що звертати увагу при виборі генератора для оселі
Ілюстративне фото / minre.gov.ua

Через довготривалі віялові відключення українці змушені шукати автономні джерела постачання електроенергії. У Мінреінтеграції розповіли, на що покупцю слід звернути увагу під час вибору генератора для оселі.

Читайте також:

Потужність

Генератора потужністю 3 кВт вистачить для одночасної роботи звичайних побутових приладів (холодильник, праска, електрочайник тощо). Пристрої потужністю 5 кВт дозволять додатково під’єднати ще телевізор, комп’ютер або приготувати обід на електроплиті. Більш потужні з них згодяться для живлення великих будинків чи комерційних приміщень.

"Щоб зорієнтуватися, якої потужності вам потрібен генератор, спершу визначте, яку кількість приладів ви збираєтесь живити цим пристроєм. Підрахуйте їх сумарну потужність і до отриманої цифри додайте 20-30%", - йдеться в повідомленні.

Види

Читайте також:

Зазначається, що найбільшим попитом користуються дизельні або бензинові генератори. Бензинові мають невеликий рівень шуму, невисоку вартість, але не здатні працювати тривалий час, а через високу ціну на бензин кожен кіловат виходить відносно дорого. Дизельні добре переносять великі навантаження, менш затратні, однак мають високий рівень шуму й коштують дорожче від бензинових. 

Фази

Генератор може бути однофазним на 220 Вт або трифазним (380 Вт). До першого варіанту можна підключати прилади зі споживанням до 220 Вт, другий призначений для промислового обладнання. 

Тип запуску

Читайте також:

Існують генератори з ручним, електричним, дистанційним або автоматичним пуском. Ручний пуск є найпоширенішим у генераторах із потужністю до 5 кВт. Щоб запустити його, треба смикнути за шнур. 

При наявності електричного стартера увімкнення приладу здійснюється ключем запалювання, що розташований на панелі керування. Дистанційний запуск дозволяє вмикати пристрій за допомогою пульта, який додається до електростартера. Автоматичний же підключає станцію автоматично в разі зникнення електрозабезпечення в будівлі. 

Раніше ми писали, як дізнатися, скільки кіловат видаватиме генератор.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK