В Україні перевірятимуть внутрішніх переселенців: У Мінреінтеграції розповіли деталі

Перевірки мають здійснюватися лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги ВПО.
В Україні перевірятимуть внутрішніх переселенців: У Мінреінтеграції розповіли деталі
Ілюстративне фото / EPA/UPG

За наявності підозр щодо неправомірного отримання грошової допомоги внутрішньо переміщених осіб (ВПО) перевірятимуть соціальні служби. Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Читайте також:

На нараді під головуванням віцепрем'єр-міністра Ірини Верещук обговорили питання вибіркових перевірок внутрішніх переселенців.

Зазначається, що Мінсоцполітики та Нацсоцслужба надали роз'яснення територіальним органам соціальних служб про необхідність попереджати внутрішніх переселенців стосовно відвідування їх із метою перевірки.

Читайте також:

Зокрема, під час перевірки посадова особа Нацсоцслужби повинна скласти відповідний акт. Також вона має залишити повідомлення про необхідність протягом 10 днів прибути до органу соціального захисту населення для проходження ідентифікації. І лише в разі неявки переселенцям можуть скасувати статус ВПО та припинити передбачені для них виплати.

"Ми не можемо допустити жодної дискримінації внутрішніх переселенців. Людей повинні попереджати. Вони не зобов'язані 24/7 перебувати вдома, щоб не втратити грошову допомогу від держави, яка їм дуже необхідна. Перевірки мають здійснюватися лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги", - наголосила Верещук.

Читайте також:

Статус ВПО можна втратити за умови переїзду за кордон, повернення на місце постійного проживання, або ж якщо своєчасно не повідомити про зміну фактичного місця проживання.

Раніше ми писали, чи продовжать внутрішньо переміщені особи (ВПО) отримувати виплати при зміні місця проживання в застосунку "Дія".ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK