"Не буде кому створювати ВВП": аналітики підрахували, скільки людей живе в Україні

Як зазначили аналітики, такими темпами в перспективі декількох років пенсіонерів в Україні буде вдвічі більше, ніж працюючих.
"Не буде кому створювати ВВП": аналітики підрахували, скільки людей живе в Україні
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Станом на травень 2023 року постійне населення України становить 29 млн осіб. З них працює лише третина. Про це свідчать дані аналітичного центру "Український інститут майбутнього" (UIF).

Читайте також:

За даними соціологів, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 8,6 млн українців виїхали за кордон і не повернулися додому.

"Працюють лише 9,1-9,5 млн українців, а якщо відняти бюджетників, залишається близько 6-7 млн осіб. Вони і є "упряжкою", яка везе на собі інших - 22-23 млн осіб, зокрема пенсіонерів, дітей, учнів, безробітних, утриманців, тих самих працівників бюджетної сфери тощо", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

При цьому коефіцієнт фертильності (народжуваності) уже впав нижче 1, тоді як для зростання чисельності населення повинен бути більше 2. 

Як зазначили в УІМ, якщо нічого не змінювати, у перспективі декількох років пенсіонерів в Україні буде вдвічі більше, ніж працюючих. 

"В Україні не буде кому створювати ВВП", - додали аналітики.

Публікація UIF у Telegram
Публікація UIF у Telegram

Раніше ми писали, що більшість українських біженців, які виїхали до Польщі через війну, планують повернутися додому.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK