Українців попередили про новий сплеск цін на продукти: коли чекати на подорожчання

Зростання цін на продукти харчування скоротилося до мінімуму.
Українців попередили про новий сплеск цін на продукти: коли чекати на подорожчання
Ілюстративне фото / Getty Images

Подорожчання електроенергії та пального з 1 липня, найімовірніше, призведе до нового сплеску споживчих цін в Україні. Про це повідомив директор Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Юрій Лупенко.

Читайте також:

Він зазначив, що в червні 2023 року споживчі ціни на продукти харчування зросли проти травня на 0,1%. Це найменший рівень зростання з початку року, який у перші три місяці становив 1,4-2,3%, у квітні - 0,3%, а у травні - 0,9%.

За словами академіка, гальмування темпів зростання споживчих цін на продукти харчування відбулося переважно за рахунок падіння їхнього рівня на яйця (-4,1% до травня), олію соняшникову (-2,4%), фрукти (-2,2%) хліб і хлібопродукти (-0,6%), молоко й сири (-0,5%) та масло (-0,1%).

Читайте також:

При цьому збереглося зростання цін на м'ясо та м'ясопродукти (на 1,9% проти травня), овочі (1%), рибу та продукти з риби (0,3%), а на макаронні вироби зменшення цін у травні на 0,2% змінилося зростанням на 0,1% у червні. Також зупинилося зменшення цін на цукор (-0,4% у травні).

"Останні тенденції динаміки споживчих цін на продукти харчування дають підстави очікувати їх зниження в цілому вже в липні. Однак здорожчання електроенергії та пального з 1 липня, скоріше за все, призведе до нового сплеску споживчих цін. Передусім на продукти промислової переробки та тваринництва", - підсумував Лупенко.

Читайте також:

Раніше ми писали, що в Україні інфляція на споживчому ринку в червні 2023 року порівняно з травнем 2023 року становила 0,8%, з початку року - 4,6%. У річному вимірі інфляція в червні сповільнилась до 12,8% з 15,3% у травні.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK