Вчасна передача показань електролічильника гарантує коректні нарахування в рахунках за електроенергію. Як передавати показання, якщо знаходитесь за кордоном і не маєте можливості щомісяця знімати показання, розповіли в компанії Yasno.
Якщо людина перебуває за кордоном, але вдома є інші мешканці або квартиранти, у такому разі передавати показання можуть вони.
"Розкажіть їм, де розташований ваш лічильник. Нагадайте, що зафіксувати і передати показання вони мають за два дні до кінця місяця та протягом трьох днів наступного і так щомісяця", - йдеться в повідомленні.
Якщо у квартирі ніхто не проживає й відключені всі електроприлади, необхідно передавати щомісяця одні й ті самі, останні зафіксовані показання.
Якщо у квартирі ніхто не проживає, але там продовжує працювати якась техніка (наприклад, холодильник тощо) і відбувається якесь мінімальне споживання, тоді необхідно до останніх зафіксованих показань додавати щомісяця орієнтовну кількість кіловат. По приїзду, зафіксувавши нові показання, їх можна буде скоригувати.
Зазначається, що постачальник не володіє інформацією, виїхав клієнт за кордон чи ні. Показником є саме передача показань, адже споживання може відбуватись навіть за відсутності власника квартири.
"Якщо показання передаються в будь-який інший день місяця, а не у встановлені терміни, або не передаються взагалі, то нарахування відбувається за іншою формулою. І звідти й починаються усі скарги про некоректні суми в рахунках, адже тоді для розрахунку береться не фактичне, а середньодобове споживання", - додали в Yasno.
Раніше ми писали, чому важливо вчасно передавати показання лічильника.