Повірка лічильників газу: що потрібно знати українцям

Що потрібно знати про повірку побутових лічильників газу.
Повірка лічильників газу: що потрібно знати українцям
Ілюстративне фото / depositphotos.com

В Україні лічильник спожитого для побутових потреб газу підлягає періодичній повірці та повірці після ремонту. Про це повідомили в Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Читайте також:

У відомстві нагадали про законодавчі вимоги щодо повірки лічильників газу:

  1. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (зокрема демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожитий для побутових потреб газ), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, здійснюються за рахунок суб'єктів господарювання, що надають послуги з газопостачання.
  2. Для лічильників газу та пристроїв перетворення об'єму (використовуються для проведення розрахунків за поставлений та/або спожитий природний газ) класу 1,0 установлено міжповірочний інтервал 2 роки; класу 1,5 - 8 років.
  3. Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту засобів вимірювальної техніки, що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, покладається на суб'єктів господарювання, що надають послуги з газопостачання.
  4. Обов'язком побутового споживача, на території та/або в приміщенні якого встановлений лічильник газу, є забезпечення доступу представникам оператора мереж після пред’явлення ними службових посвідчень для проведення робіт із демонтажу лічильника на повірку.
  5. Зняття лічильника на періодичну повірку (або його повірку на місці встановлення) здійснюється в присутності споживача (власника або наймача об'єкта побутового споживача).
  6. У разі пропущення терміну періодичної повірки лічильника газу з вини оператора газорозподільних мереж об'єм спожитого природного газу по об'єкту побутового споживача за відповідний період визначається за фактичними даними лічильника газу, за яким пропущений термін повірки.
  7. На період зняття лічильника газу для проведення періодичної повірки оператор газорозподільних систем встановлює лічильники газу з обмінного фонду.
  8. Після встановлення повіреного лічильника надавач послуг здійснює його пломбування, про що складає акт про пломбування, який має підписати споживач.

Раніше ми писали, що українцям потрібно вчасно передавати показання побутових лічильників газу, навіть якщо людина не проживає в будинку та не користувалася блакитним паливом.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK