Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) передало функції центральної МСЕК Українському державному науково-дослідному інституту медико-соціальних проблем інвалідності, що у Дніпрі.
Про це повідомляє прес-служба МОЗ.
У міністерстві зазначили, що уряд на виконання рішень РНБО та Президента затвердив план протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК, який передбачає:
- створення робочої групи для перегляду рішень, які приймає МСЕК, у тому числі щодо посадових осіб;
- розробку МОЗ та Мінцифри плану цифровізації проходження всіх етапів експертизи;
- швидкий аудит усіх пенсійних виплат з інвалідності прокурорам та іншим посадовим особам державних органів, який проведе Пенсійний фонд разом із ДБР, Нацполіцією та СБУ;
- винесення на розгляд уряду законопроектів від МОЗ та Мінсоцполітики щодо комплексної реформи МСЕК.
Також повідомляється, що під час останнього засідання уряду було ухвалено зміни до Положення про медико-соціальну експертизу, що дозволяють МОЗ покладати права та обов'язки Центральної МСЕК на підприємство, установу або організацію, що належить сфері управління МОЗ, яке має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики .
Так, за рішенням МОЗ України, виконання функцій Центральної МСЕК, зокрема щодо розгляду оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК регіонального рівня, повністю передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у місті Дніпро, де протягом 2024 року МОЗ створювало необхідну матеріально-технічну базу.
У міністерстві наголосили, що алгоритм оскарження рішень МСЕК поки що не змінився. Якщо ваша справа була направлена на оскарження до Центральної МСЕК, то її буде перенаправлено до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України у місті Дніпро. При цьому з громадянами зв'яжуться щодо розгляду та подальших дій, а черговість розгляду буде збережена.
Зазначається, що загалом процедура оскарження зараз така:
- якщо ви вважаєте, що рішення МСЕК є необґрунтованим, ви можете його оскаржити. Спочатку варто це зробити в досудовому порядку до комісій вищого рівня, якщо ж і далі ви не будете згодні з результатом – треба звернутися до суду.
Досудовий порядок оскарження передбачає такі кроки:
- написання заяви до тієї ж комісії, де ви проходили експертизу, або обласну комісію. Після цього буде проведено експертизу (при необхідності з проведенням додаткового обстеження) та винесено нове рішення.
- зверніться до організації, яка виконує функції центральної МСЕК. Якщо ви не погоджуєтесь з новим рішенням, то можете подати оскарження до Центральної медико-соціальної експертної комісії, функції якої виконує Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України у місті Дніпро.
Раніше ми писали про те, що медико-соціальні експертні комісії у тому вигляді, як вони є, будуть ліквідовані вже 2024 року.