Систему соціального страхування реформують: які зміни запланували

Реформа має відбутися протягом наступного року.
Систему соціального страхування реформують: які зміни запланували
Реформа направлена ​​на працівників зі страховим стажем, які потребують лікування після травми або хвороби / Колаж: dengi.ua

Уряд підтримав розроблений Мінсоцполітики проєкт закону, який передбачає реформування системи соціального страхування. Запровадження змін має забезпечити людині, яка  зіткнулась з важкою хворобою чи травмою, більш швидку, комплексну і повну допомогу від держави. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Згідно з проєктом реформи, державна допомога особі, яка має травму чи хворобу, буде надаватися не лише як компенсація фінансових витрат через непрацездатність. Зокрема планується створення всіх можливих заходів, які мають допомогти особі знову стати активним членом суспільства та реалізувати свій потенціал.

“Система соціального страхування має працювати для людей. Тому хочемо трансформувати її так, щоб людина, яка зіткнулась з хворобою чи травмою, весь час відновлення отримувала необхідну допомогу і кваліфікований супровід. Маємо забезпечити тим, хто потребує підтримки, не лише виплати під час непрацездатності, а й умови, що максимально сприятимуть людині  відновитись і знову стати повноцінним і активним членом суспільства”, — зазначила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Таким чином Мінсоцполітики працюватиме над провадженням наступних змін:

  • Соціальна підтримка людини розпочинатиметься вже з моменту виявлення мультидисциплінарною командою в лікарні потреби особи у додатковій підтримці (соціальній, фінансовій, адаптації робочого місця тощо). Зокрема для отримання засобів реабілітації, ліків чи соцпослуг особі більше не обов'язково отримувати жоден додатковий “статус” (наприклад, інвалідності).
  • Реабілітація здійснюватиметься лише за потреби, і не буде обов'язковою.
  • За необхідності термін проходження реабілітації продовжуватиметься до 1 року (сьогодні можливо лише до 4 місяців). Весь цей час держава буде надавати людині всю необхідну підтримку.
  • Після завершення лікування та реабілітації буде здійснюватись Оцінка працездатності. Зазначається, що оцінка працездатності ніяк не прив'язана до статусу інвалідності і не є його умовою. Як і завжди, інвалідність оцінюватиметься на медичному боці.
  • Додатково передбачається збільшення страхових виплат. Зокрема для людей із повною втратою працездатності ці виплати суттєво зростуть.

У Мінсоцполітики також звертають увагу, що дана реформа не стосується людей, які вже мають інвалідність. Мова йде про працівників зі страховим стажем, що потребують лікування після травми чи хвороби. Зазначається, що для людей зі статусом інвалідності нічого не змінюється, зокрема соціальна допомога та пільги зберігаються.

Читайте також:

Нагадаємо, як ми вже писали, у рамках комплексної реформи соціальної підтримки людини, яка отримала травму чи зіштовхнулася з важкою хворобою, Міністерство соціальної політики працює над впровадженням нової системи соціального страхування "єПотенціал".

 



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK