Верховна Рада України ухвалила законопроект "Про облік інформації про шкоду, заподіяну особистим немайновим правам фізичних осіб у результаті збройної агресії російської федерації проти України".
Про це повідомляє прес-служба Кабміну.
Зазначається, що ця законодавча ініціатива запроваджує Систему обліку немайнових збитків – важливий інструмент для фіксації випадків втрати життя, здоров'я, сім'ї, вимушеного переселення чи позбавлення доступу до освіти та медицини через війну. Він також регулює створення та роботу Реєстру даних про дітей, депортованих чи примусово переміщених через збройну агресію Росії проти України.
«Україна переживає безпрецедентну агресію, яка завдала шкоди мільйонам громадян: загиблим та їхнім родинам, людям, які отримали інвалідність через військові дії, вимушеним переселенцям, дітям, які втратили батьків, і тим, хто зазнав насильства. У таких умовах дуже важливо, щоб підтримка постраждалих розпочиналася одразу після фіксації інформації про них. Для цього державна політика має бути спрямована на оперативне виявлення постраждалих, оцінку їхніх потреб та забезпечення належної соціальної підтримки, допомоги та реабілітації» - наголосили в уряді.
Повідомляється, що з цією метою Мінсоцполітики запроваджує Систему обліку інформації про шкоду, основними напрямками роботи якої є:
- облік людей, життю та здоров'ю яких завдано шкоди внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України;
- збір, консолідація інформації про постраждалих громадян та подальша допомога їм у верифікації даних щодо завданих збитків;
- облік видатків державного та місцевих бюджетів, бюджетів соціальних фондів, пов'язаних з наданням допомоги та підтримки громадянам, які постраждали внаслідок війни.
Також наголошується, що ключовим принципом змін є забезпечення обмінів між різними державними реєстрами та базами даних для полегшення збору інформації та мінімального бюрократичного навантаження на постраждалого. Це дозволить максимально оперативно фіксувати завдані збитки. Надалі також планується запровадження можливості надання людиною повідомлення про заподіяну їй шкоду через «Дію» та ЦНАПи. У перспективі кожне потерпіле матиме можливість через єдине вікно отримати повне досьє про заподіяну шкоду та доступні йому види підтримки.
«Система обліку інформації про шкоду є лише першим інструментом для побудови ефективної системи підтримки громадян, особистим немайновим правам яких завдано шкоди. Наступним кроком стане розробка та ухвалення комплексного закону про заходи щодо підтримки постраждалих, до підготовки якого Мінсоцполітики вже розпочало. Впровадження системи обліку дозволить потім побудувати ефективну систему підтримки постраждалих» - зазначили у міністерстві.
Раніше ми писали про те, що уряд підтримав розроблений Мінсоцполітики законопроект, який передбачає реформування системи соціального страхування. Введення змін має забезпечити людині, яка зіткнулася з тяжкою хворобою або травмою, швидшу, комплексну та повну допомогу від держави.