Українці розповіли, чого чекають від наступного року – дослідження

Україна посідає 32-ге місце з 35-ти за Індексом очікувань економічного процвітання.
Українці розповіли, чого чекають від наступного року – дослідження
Jametlene Reskp / unsplash.com

У рамках міжнародного опитування «Очікування населення від 2025 року» Gallup International End of Year Survey (EoY), яке проводилося в 35 країнах світу, з'ясувалося, що українці очікують, що загалом новий 2025 рік буде скоріше кращим, ніж 2024-й. Проте щодо економічної ситуації наші громадяни очікують на погіршення у новому році.

Про це повідомляє Група Рейтинг, яка проводила опитування EoY в Україні.

Читайте також:

Зазначається, що всього було опитано 35 882 особи у всьому світі у 2024 році. У кожній країні протягом жовтня-грудня 2024 року було опитано репрезентативну вибірку близько 1000.

Соціологічна компанія публікує основні висновки дослідження, а саме:

  • 45% українців очікують, що 2025 рік буде кращим за 2024, ще 27% очікують погіршення, 20% вважають, що він буде таким самим. 8% не визначилися зі своїми очікуваннями щодо 2025 року. Порівняно з минулим роком оцінки змістилися до більш песимістичних очікувань. Минулого року 51% мали позитивні очікування (на 6% більше, ніж цьогоріч), а 17% – негативні (10% менше, ніж торік).
  • На глобальному рівні Україна посідає 15 місце серед країн з найбільш позитивними очікуваннями з 2025 року.
  • За Індексом загаьної надії Україна посідає 19 місце, а три позиції попереду займають Колумбія, Кенія та Швеція.
  • Лідерами з рейтингу на основі Індексу загальної надії є Саудівська Аравія, Китай та Косово.
  • Порівняно з іншими країнами Східної Європи Україна посідає перше місце в рейтингу за індексом на рівні 17%, тоді як інші країни регіону мають негативні значення цього індексу: -14% у Польщі, -15% у Болгарії, -21% у Сербії та - 38% у Боснії та Герцеговині.
  • Найбільш оптимістична у своїх очікуваннях група віком 65+: серед них 54% мають оптимістичні очікування щодо наступного року. З іншого боку, молодь у віці 18-24 року переважно не очікують змін – з них 33% вважають, що 2025 буде таким самим, як і 2024. Очікування наступного року також залежать від фінансового стану респондента – чим більш забезпечені респонденти, тим менше є частка групи, яка очікує на погіршення ситуації в 2025 році.
  • У той же час переважна більшість опитаних очікують економічних труднощів у країні в новому році: економічних труднощів очікують 63%, економічного процвітання – лише 13%, 20% вважають, що економічна ситуація не зазнає змін, ще 5% – не можуть відповісти. Порівняно з минулим роком очікування з приводу економічного становища в країні також дещо погіршилися: торік 17% українців сподівалися на економічне процвітання, 52% – очікували на труднощі, а 29% – не очікували жодних змін.
  • Очікування щодо економічного становища на наступний рік серед українців загалом гірші порівняно з іншими країнами Східної Європи, адже загалом у регіоні економічних труднощів серед цих країн очікують лише третина (35%).
  • Україна посідає 32-е місце за Індексом очікувань економічного процвітання, входячи до трійки країн з найменшими показниками: окрім України, це також Німеччина (33-тє) та Австралія (34-тє). На двох щаблях вище розташована Польща (31-а) та Боснія та Герцовина (30-а).
  • Лідерами за індексом очікування процвітання є Саудівська Аравія, Китай та Індонезія.
  • Українська молодь у віці 18-24 років демонструє найвищі позитивні очікування щодо економічного стану країни наступного року.

Довідково:

Аудиторія: населення України віком від 18 років та старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Результати виважено з використанням актуальних даних Державної служби статистики. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова система: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонне інтерв'ю з комп'ютера). На основі довільної вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: трохи більше 3,1%. Термін проведення: 2-5 грудня 2024 року.

Раніше ми писали про те, що більше половини опитаних фізосіб-підприємців планують закритися через нові податки.



x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK