Зі збільшенням кількості поїздів міжнародного сполучення українці відкрили для себе цікавий лайфхак, що дозволяє суттєво економити на поїздках за кордон. Своїм досвідом активно діляться у соцмережах.
Про це пише LIGA.net.
Зазначається, що суть у тому, що якщо розбити поїздку на частини – купувати один квиток до найближчої зупинки в Україні та інший – до пункту призначення вже за кордоном, то загальна вартість поїздки буде значно нижчою.
"Я так завжди купую квитки на Київ – Кишинів. Розбиваю на Київ – Могилів-Подільський, Могилів-Подільський – Кишинів. На 1000 грн виходить дешевше. Але часто потрібно пересідати на кордоні до іншого вагону, прикордонники лаються", – цитує видання повідомлення у Facebook від Яни Кобзар.
Повідомляється, що суттєво заощадити можна і на поїздці із Запоріжжя до Перемишля, якщо оплачувати поїздку не одним квитком, а двома. Тут "математикою" ділиться у Facebook Уляна Дідич. Із Запоріжжя до Львова орієнтовна вартість квитка – 860 грн. Зі Львова до Перемишля – в межах 700 грн. Разом – 1560 грн. Одним квитком вартість поїздки поїздом Запоріжжя – Перемишль складає 2670 грн.
"Діти їздять цим поїздом, це Бердичів - Львів - 400 грн за чотири години дороги. І той же поїзд зі Львова до Перемишля - 600 грн. Разом виходить 1000 грн. А одним квитком Бердичів - Перемишль - це 1700 грн за шість годин дороги" – публікують повідомлення від Оксани Токарської.
"Також повідомляється, що в інших напрямках кордону ситуація є аналогічною. Видання наводить ще повідомлення із соцмереж: "Нічого собі! Хто б міг подумати! Перевірила поїздом Полтава – Хелм – 2422 грн, а Полтава – Ковель – Хелм – 1490 грн, на той же потяг!", - зазначає Світлана Книш.
В «Укразалізниці» повідомили, що передбачено встановлення знижок (знижувальних коефіцієнтів) до граничних тарифів, що забезпечує ефективне ціноутворення конкурентоспроможних та економічно обґрунтованих тарифів. Згідно з цією угодою, кожна з держав за своєю територією встановлює знижку до тарифів на перевезення пасажирів.
«Простіше кажучи, якщо розбити вартість поїздки за кордон на дві частини, то частину дороги територією України можна проїхати за внутрішніми тарифами (дешевшими) + частиною дороги за міжнародними тарифами. Одним квитком повністю – за дорожчими міжнародними тарифами», - повідомляється в матеріалі.
Водночас наголошується, що "слабким місцем" такої економії є дефіцит у певні періоди року чи дні самих квитків на потяги міжнародного сполучення. Буває, що їх розхоплюють буквально за кілька хвилин після відкриття продажу. І в бажанні заощадити можна купити дешевий квиток до Львова, але не встигнути сплатити квиток у Перемишль.
Крім того, повідомляється, що є дні тижня, коли квитки дорожчі та дешевші. Так є зниження у вівторок та середу на 10%, підвищення у п'ятницю та неділю на 10% та без змін у понеділок, четвер та суботу.
"Тобто вартість проїзду залежить від періоду року, дня тижня, категорії поїзда, типу вагона та рівня якості послуг. Крім того, на вартість проїзду впливає, що поїзди формуються з фірмових та нефірмових вагонів", – зазначають в Укрзалізниці.
При цьому, як пише видання, загалом у 2025 році підвищувати тарифи на пасажирські перевезення Укрзалізниця не планує.
Раніше ми писали про те, що в поїздах подаватиму гарячі обіди за меню відомого українського шеф-кухаря.