У четвер, 13 березня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12093 щодо удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Про це повідомила пресслужба ВР.
Зазначається, що закон спрямований на вдосконалення процедури адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку.
Він передбачає можливість військовозобов'язаним, які вчасно не оновили свої дані, самостійно звернутися до органів ТЦК і СП та добровільно сплатити накладений штраф зі знижкою 50%.
Також документ спрощує процес актуалізації даних через електронний кабінет. Це дозволить оптимізувати облік, зменшити навантаження на адміністративні органи та забезпечити зручність для громадян, додали в пресслужбі.
Раніше ми писали, що 12 березня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №12442, який запроваджує кримінальну відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинені керівниками ТЦК, головами і членами ВЛК.