Військовослужбовці Збройних сил України, а також інших складових Сил оборони мають право на отримання грошової компенсації за піднайом (найом) житлових приміщень за місцем проходження служби. Вона призначається в тому разі, якщо у військового немає власного житла на цій території, повідомила пресслужба Міністерства оборони.
Розмір компенсації визначається Міністерством оборони щорічно з огляду на наявний фінансовий ресурс, передбачений у кошторисі міністерства на відповідний бюджетний рік.
Відповідно до рішення міністра оборони від 23.01.2025 №2640/з розмір грошової компенсації у 2025 році встановлений:
- у Києві - 4560 грн;
- в обласних центрах - 3420 грн;
- в інших населених пунктах - 2280 грн.
Водночас військовослужбовцям за наявності в них трьох і більше членів сім'ї зазначені розміри грошової компенсації збільшуються в 1,5 раза.
Якщо особа одночасно має право на отримання грошової компенсації та інших компенсаційних виплат, встановлених іншими нормативно-правовими актами, виплата грошових сум здійснюється лише за однією з підстав за її вибором.
Хто може отримати грошову компенсацію за оренду житла:
- військовослужбовці офіцерського (зокрема, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу), рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом;
- курсанти вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, які мають сім'ї;
- інші військовослужбовці (крім військовослужбовців, призваних за мобілізацією до укладення ними контракту).
Для отримання грошової компенсації та визначення її розміру військовослужбовець має подати рапорт командиру військової частини. До рапорту додаються:
- копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України військовослужбовця та членів його сім'ї;
- копія ІПН;
- інформацію (витяг, інформаційну довідку) з БТІ про нерухоме майно, яке належить військовослужбовцю та членам його сім'ї, на право власності в населеному пункті за поточним місцем проходження військової служби;
- копії документів, що підтверджують родинні стосунки;
- належним чином завірену копію довідки про забезпечення житлом із попереднього місця проходження військової служби, видану квартирно-експлуатаційним органом (службою) (крім осіб, які прибули з тимчасово окупованої території України та населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження);
- акт комісійного обстеження об'єкта, пошкодженого внаслідок збройної агресії РФ тощо.
Під час розгляду поданого рапорту перевіряються відомості про нерухоме майно з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, яке належить військовослужбовцю та членам його сім'ї на праві власності.
Також під час розгляду рапорту перевіряються житлові умови військовослужбовця та членів його сім'ї.
Раніше ми писали, що військовослужбовці віком 18-24 роки отримають можливість навчатися у вищих навчальних закладах паралельно зі службою в Збройних силах України.