Міністерство розвитку громад та територій спільно з фондом UAnimals ініціювали створення правил перевезення тварин в автобусах, щоб вони були зрозумілі та справедливі. Про це повідомила пресслужба відомства.
У Мінрозвитку зазначили, що досі таких правил в Україні взагалі не існувало. Отже, для обговорення пропонуються такі позиції.
Дрібні тварини (до 10 кілограмів) - собаки, коти, декоративні птахи, гризуни:
- перевозитимуться в контейнерах, клітках, кошиках, сумках тощо з абсорбуючим дном;
- на руках, під сидінням або на окремому місці (за умови викупу цього місця за тарифом дорослого пасажира);
- потрібна підстилка, щоб не пошкодити або не забруднити сидіння.
Собаки середнього (10-20 кілограмів) і великого розміру (20-45 кілограмів):
- мають бути в наморднику та на повідку;
- слід викупити всі місця, що розміщені поруч із власником;
- собаки можуть сидіти лише на підлозі з підстилкою, сидінням користуватись не можна;
- дозволено перевозити одну (або дві) тварину, якщо їх супроводжує одна людина.
Собаки вагою понад 45 кілограмів перевозитимуться за правилами перевізника на спеціально обладнаному транспорті.
Собаки-поводирі (для людей з інвалідністю) зможуть їздити без викупу місць, але обов'язково мають бути в наморднику та на короткому повідку, поруч із людиною, яку супроводжують.
У всіх випадках обов'язково слід мати ветеринарний документ, оформлений належним чином. Пасажир, який перевозить тварину, зобов'язаний дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог і бути з твариною протягом усієї поїздки. Залишати її без нагляду заборонено.
Проєкт правил планують схвалити за 30 днів, тому міністерство закликає українців долучитися до його громадського обговорення.
Раніше ми писали, що в Україні розпочався запуск нового Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Його завдання - створити комфортні умови для турботи про домашніх улюбленців.