В українців, які не сплатили штраф за порушення мобілізаційних правил, можуть забрати гроші та житло, а машину передадуть на потреби ЗСУ. Про це повідомили в Міністерстві юстиції, пише "Суспільне".
Зазначається, що блокування рахунків відбувається в межах виконавчого провадження після винесення постанови про адміністративне правопорушення, якщо штраф не було сплачено у встановлений строк.
Його необхідно сплатити не пізніше ніж через 15 днів із моменту вручення постанови (ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
У разі несплати штрафу постанова надсилається до виконавчої служби. Та зі свого боку блокує рахунки порушника, стягує суму штрафу в подвійному розмірі та додатково нараховує витрати на облік правопорушень, визначені Кабміном.
Стягнення насамперед здійснюється як у національній, так і в іноземній валюті, включно з коштами на банківських та інших фінансових рахунках боржника. Якщо таких коштів немає, стягнення здійснюється на інше майно, за винятком того, на яке законом заборонено накладати арешт.
Як уточнили в Мін'юсті, якщо майно перебуває в спільній власності, стягнення застосовується винятково до тієї його частини, яка належить боржнику.
Крім того, арешт на єдине житло й земельну ділянку не застосовується, якщо загальна сума боргу не перевищує 20 мінімальних заробітних плат.
Отже, арешт може бути накладений на об'єкти нерухомості (за винятком єдиного житла в окремих випадках), авто, побутову техніку, що не входить до переліку предметів першої необхідності, інші цінні речі.
Таке майно можуть конфіскувати та передати для потреб ЗСУ. Відповідне рішення ухвалюють місцеві військові адміністрації.
Раніше ми писали, що в Україні 26 тисячам громадян заблокували банківські рахунки через порушення правил мобілізації.