Військово-промисловий комплекс на підйомі: акції яких оборонних компаній можуть принести дохід

Військово-промисловий комплекс  на підйомі: акції яких оборонних компаній можуть принести дохід
Wikipedia.org

Для грамотного вибору акцій до свого портфеля інвестору необхідно враховувати як фінансове становище компаній та прогнозів прибутку в майбутньому, так і загальну ситуацію у світі, яка має значний вплив на ринок. Наразі геополітичне становище у світі є дуже нестабільним, що призводить до нових воєнних конфліктів, зокрема вторгнення росії в Україну та чергового загострення між Ізраїлем та Сектором Гази. Розширення географії зіткнення та ризик виникнення нових точок напруги стимулює інвесторів звернути ще більше уваги на оборонний сектор та військово-промислові компанії.

Навчитися аналізувати біржові графіки ціни, знаходити інвестідеї, оцінювати потенціал угод та опанувати всі навички професійного інвестора можна в «Біржовому університеті». Інвестиційний експерт та лектор цього навчального центру Богдан Сидоренко запропонував перелік таких компаній, цінні папери яких можуть бути цікавими для інвестування з огляду на попит на зброю та лише зростатимуть найближчими роками.

1. Lockheed Martin Corp. (LMT)

Lockheed Martin виробляє ракети ATACMS, які демонструють надзвичайно високі показники точності та надійності під час бойових дій, дальність застосування до 300 км. Крім цього, основний дохід компаній забезпечує військовий винищувач F-16 та інші товари.

Фінансові показники Lockheed Martin Corp. (LMT)
Фінансові показники Lockheed Martin Corp. (LMT)

Компанія стабільно збільшує свою виручку та прибуток — у 2022 році заробила майже $5.7 млрд. Борг Lockheed Martin перебуває на прийнятному рівні та в компанії досить великий запас вільних грошей для забезпечення її стабільності.

Серед позитивних чинників можна відзначити покупки інсайдерів — працівники і топменеджмент компанії регулярно купують акції Lockheed Martin і вважають їх вигідною інвестицією.

2. General Dynamics Corp. (GD)

Понад дві третини доходів компанія отримує за рахунок федеральних замовлень від уряду США на постачання військової продукції, що свідчить про стабільний попит, який, з огляду на збільшення кількості воєнних конфліктів, може продовжувати зростати. У 1974 році General Dynamics Corp. розробила винищувач F-16, який завдяки своїй універсальності та відносно невисокій вартості, є наймасовішим винищувачем четвертого покоління і користується успіхом на міжнародному ринку озброєнь.

Фінансові показники General Dynamics Corp. (GD)
Фінансові показники General Dynamics Corp. (GD)

Компанія показує досить успішні результати — протягом останніх років у неї зростає виручка і прибуток, а борг залишається відносно на стабільному рівні. За показником P/E Ratio General Dynamics коштує близько 20 річних прибутків, що є досить непоганим результатом.

Акції можуть бути цікаві пасивному інвестору, оскільки компанія виплачує дивіденди на рівні 2.2%, а також здійснює buyback — викуп власних акцій.

3. Northrop Grumman Corp. (NOC)

Наразі компанія займається аерокосмічними розробками, технологічними послугами, розробкою радарних і радіолокаційних систем, створенням інноваційних систем. Northrop Grumman Corp. також створюють двигуни для ядерних ракет. 

Фінансові показники Northrop Grumman Corp. (NOC)
Фінансові показники Northrop Grumman Corp. (NOC)

Компанія впевнено нарощує виручку та активно інвестує в розширення виробництва, що у 2022 призвело до уповільнення зростання прибутку до $5 млрд. 

Northrop Grumman Corp. хоч і збільшили свій борг, проте він не є критичним. Компанія так само здійснює дивідендні виплати на рівні 1.55% річних і проводить зворотний викуп акцій, що підвищує її інтерес для інвесторів.

Хоча інсайдери, зокрема керівництво компанії, поки що не проявляє активного інтересу до купівлі акцій, але все ж таки можна з упевненістю сказати, що становище компанії є стабільним, і вона продовжує славитись своїми ракетами та установками.

4. Raytheon Technologies Corp. (RTX) 

Raytheon Technologies — одна з найбільших американських компаній оборонної та аерокосмічної промисловості. Виробляє зенітно-ракетні комплекси, обладнання для бомбардувальників, ракети, випускає авіадвигуни Pratt & Whitney.

Фінансові показники Raytheon Technologies Corp. (RTX)
Фінансові показники Raytheon Technologies Corp. (RTX)

Продукція компанії нині відома кожному українцю — системи ППО Patriot, які успішно захищають наші міста. Виконавчий директор Raytheon Хейс наголосив на їхній ефективності, що сприятиме збільшенню замовлень на ці комплекси, і позитивно позначиться на результатах бізнесу.

Наразі показники компанії сигналізують про певні труднощі — її виручка скоротилася і Raytheon показав квартальний збиток. Борг корпорації досить великий, а обсяг вільних коштів досить обмежений, що збільшує ризики інвестування в компанію.

Raytheon Technologies виплачує високі дивіденди на рівні 2.94% та здійснює байбеки на рівні 0.5%-1%, що є позитивом для інвесторів. Інсайдери не проявляють активності в купівлі акцій, проте компанія та її продукція є надзвичайно важливими, тому є підстави очікувати покращення показників. Інвестування в цей бізнес пов'язане з підвищеними ризиками, проте потенціал в акцій компанії є.

5. Leidos Holdings Inc. (LDOS)

Американська компанія у сфері інформаційних технологій. LDOS разом зі своїми дочірніми компаніями надає послуги та рішення на ринках оборони, розвідки, цивільних справ і охорони здоров'я в США та за кордоном. За підсумками 2021 року на оборонний сектор припадало близько 58% виручки компанії.

Фінансові показники Leidos Holdings Inc. (LDOS)
Фінансові показники Leidos Holdings Inc. (LDOS)

Компанія стабільно нарощує виручку, хоча за підсумками 2022 року темпи зростання скоротилися. Leidos Holdings має досить великий борг на рівні близько $5 млрд, проте він не перебуває на небезпечному рівні для фінансового становища бізнесу. Компанія також винагороджує акціонерів дивідендами на рівні 1.5% і періодично здійснює байбеки.

З показником окупності в корпорації теж усе досить добре — актуальний мультиплікатор P/E становить 19.34, а форвардний 13.45. Інсайдери також виявляють певний інтерес до компанії та здійснюють купівлю акцій, що свідчить про наявність потенціалу до зростання.

6. Boeing Co (BA)

Одна з найбільших світових аерокосмічних і оборонних корпорацій. Найбільший експортер Сполучених Штатів у вартісному вираженні. Зокрема відомим продуктом компанії є GLSDB — бомби, які запускаються з реактивних систем залпового вогню HIMARS. Їх анонсували в одному з пакетів допомоги Україні й уряд США замовив їх у компанії Boeing.

Фінансові показники Boeing Co (BA)
Фінансові показники Boeing Co (BA)

Звіт про прибутки та збитки Boeing Co (BA)
Звіт про прибутки та збитки Boeing Co (BA)

Компанія має стратегічне значення, однак інвестиції в цей бізнес поки пов'язані з дуже високим ризиком. За 2022 рік компанія відзвітувала про збиток майже в $5 млрд при зростанні виручки на 6.94% до рівня $66.61 млрд.

Серед інших негативних факторів можна відзначити відсутність виплат дивідендів або здійснення зворотного викупу, а навпаки проведення додаткової емісії акцій, збільшення боргу, а також продаж акцій інсайдерами протягом останніх місяців.

Бізнес Boeing критично важливий для США, і в разі погіршення його становища можна розраховувати на державну підтримку. Компанію, у якої 34% виручки надходить від оборонного сектора, можна віднести до так званих "too big to fail" корпорацій. І в разі поліпшення фундаментальних показників інвестиції в бізнес Boeing можуть стати вигідними.

7. AeroVironment Inc. (AVAV)

Американська компанія, яка працює в оборонній промисловості, і переважно займається безпілотними літальними апаратами (БПЛА). Протягом війни в Україні успішно зарекомендував себе дрон-камікадзе Switchblade.

Фінансові показники AeroVironment Inc. (AVAV)
Фінансові показники AeroVironment Inc. (AVAV)

Звіт про прибутки та збитки AeroVironment Inc. (AVAV)
Звіт про прибутки та збитки AeroVironment Inc. (AVAV)

AeroVironment є досить молодою компанією з капіталізацією в $3 млрд, продукція якої має значний попит. Це призводить до досить хороших темпів зростання виручки, яка у 2022 році зросла на 12.87% і сягнула $445 млн. Іншим позитивним фактором є скорочення боргів компанії та поступове збільшення обсягів вільних коштів на рахунках. Крім того, в останньому квартальному звіті повідомили, що корпорація досягла чистого прибутку.

AeroVironment не виплачує дивіденди та не проводить додаткову емісію акцій, однак для молодих компаній, які швидко розвиваються, це не є проблемою. Інсайдери не виявляють особливого інтересу до купівлі акцій, проте не спостерігаємо і продажів, що теж є досить позитивним.

Війна в Україні показує, що безпілотні літальні апарати стали незамінним інструментом сучасних бойових дій, тож є всі підстави очікувати збільшення замовлень на продукцію компанії, а отже AeroVironment може стати цікавим об'єктом для інвестицій.

Для кожного інвестора важливо детально проаналізувати бізнес компанії, акції якої він розглядає як потенційні об'єкти для інвестицій. Необхідно ознайомитися з максимально можливим обсягом інформації, яка стане основою для ухвалення рішення про купівлю активів. Я поділяю думку Пітера Лінча, який каже, що варто витрачати багато часу на аналіз акцій подібно до ретельного вибору автомобіля. Враховуйте, що сам інвестор має ухвалити зважене рішення, яке відповідає його стратегії, враховує актуальні ринкові тенденції та відповідає його готовності до ризику. *Наведена вище інформація не є інвестиційною рекомендацією, а є суб'єктивною думкою інвестора з досвідом роботи на фондовому ринку понад 10 років.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK