Майже половина українців вважає, що за останні п'ять років ситуація в економіці погіршилася. З них лише 16,5% звинувачують у цьому війну.
Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Зокрема, опитані вважають, що за останні 5 років ситуація в економіці:
- покращилася – 17%,
- не змінилася – 21%.
- погіршилася – 49%
При цьому з цих 49%, 16.5% пов'язують це, насамперед, із повномасштабним вторгненням, а 23% – насамперед, із помилковими діями влади. Ще 9% назвали обидві причини.
«Українці також з кожним новим Президентом мають надію на суттєві покращення в економіці (і їхнього добробуту). Після повномасштабного вторгнення ми фіксували парадоксальну ситуацію, коли об'єктивно ситуація в економіці стала однозначно гіршою, але громадськість краще оцінювала її, ніж до вторгнення. У цьому опитуванні ми запитали респондентів про зміни в економіці за останні 5 років (з фокусом-поясненням, що йдеться про умови для розвитку, прозорість правил, справедливе ставлення до бізнесу). Як і у випадку з демократією, якщо респонденти бачили погіршення, ми уточнювали, із чим саме це швидше пов'язано», – зазначили у КМІС.
16-22 травня 2024 року КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій «Форум». Методом телефонних інтерв'ю опитано 1002 респонденти, які мешкають у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія).
Раніше ми писали про те, що за даними опитування Нацбанку, у травні бізнес погіршив оцінку результатів своєї діяльності.