"Транспортний безвіз" із ЄС запрацював за новими правилами: що потрібно знати перевізникам

Усі вантажівки, які виконують перевезення в рамках "транспортного безвізу", повинні обов'язково дотримуватись оновлених правил.
"Транспортний безвіз" із ЄС запрацював за новими правилами: що потрібно знати перевізникам
Ілюстративне фото / depositphotos.com

10 липня 2024 року завершився перехідний період оновленої Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та Євросоюзом. Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

Читайте також:

"Це означає, що всі вантажівки, які виконують перевезення в рамках "транспортного безвізу", повинні обов'язково дотримуватись оновлених правил. Йдеться як про українських, так і іноземних перевізників", - йдеться в повідомленні.

Так, при виконанні перевезень у рамках "транспортного безвізу" необхідно:

  1. Мати на борту ліцензію на перевезення в паперовому вигляді. Українському перевізнику необхідно мати на борту вантажівки витяг про отримання ліцензії на міжнародні перевезення вантажів англійською мовою з QR-кодом. Отримати його можна в особистому кабінеті перевізника.
  2. Мати документи на вантаж для порожнього транспорт. Якщо вантажівка виїжджає з України порожньою, то на борту повинні бути документи, що підтверджують повернення з вантажем на зворотному шляху. Це може бути договір або підписана перевізником заявка. 
  3. Мати на борту документи для підтвердження типу перевезення. Під час рейсу у водія повинні бути документи в паперовому або електронному вигляді, які підтверджують тип перевезення. Йдеться про коносаменти, товаротранспортні накладні, вантажні митні декларації тощо.
  4. Мати документи для повернення порожньої вантажівки. При поверненні до України порожнім необхідно мати документи, що підтверджують перевезення вантажу в прямому сполученні.
  5. Мати наліпку на лобовому склі вантажівки. На лобовому склі транспортного засобу повинна бути наліпка синього кольору розміром 5 см. Її вигляд затверджений в Угоді. 

Раніше ми писали, що дію Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС продовжено на рік із можливістю її автоматичної пролонгації до кінця 2025 року.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK