Російських виробників продуктів харчування масово перевірять на використання забороненої добавки — мікробної трансглютаміназ, яку також називають «м'ясним клеєм». Це значно здешевлює товар, але несе загрозу здоров'ю.
Про це повідомляє The Moscow Times із посиланням на російські ЗМІ.
Зазначається, що в Алтайському краї співробітники прокуратури прийшли на підприємства «Алтайська буря» та «Рідні простори». А у Мордовії факт використання забороненої добавки підтвердився у ТОВ «МПК „Атяшевський“». Також небезпечну добавку знайшли у молочній продукції у рязанського виробника «ІП Ісаєв», який реалізовував її у Тамбовській області.
Повідомляється, що буде перевірено близько 30 підприємств по всій Росії. У числі виробників, які можуть застосовувати «м'ясний клей», згадувалися ТОВ «Комбінат «Дубки»», ТОВ «М'ясокомбінат Мітек», АТ «Останкинський м'ясопереробний комбінат», АТ «Брянський м'ясокомбінат», ТОВ «ПК «Айсберг-Люкс» та ін.
Видання нагадує, що мікробна трансглютаміназа – це фермент, який виробляється деякими мікроорганізмами. Він може модифікувати структуру молекул білків. За рахунок цього під його впливом шматочки м'язової тканини поєднуються в монолітний продукт за типом шинки. Фермент впливає як тваринні білки, і на білки рослинного походження. Ряд досліджень пов'язують вживання «м'ясного клею» зі зростанням захворюваності на хворобу Альцгеймера. У РФ використання цієї добавки заборонено з 1 січня 2020 року.
Раніше ми писали про те, що китайці відмовляються купувати російську горілку, оскільки вона не зовсім підходить їхньому культурному коду, а росіянам не подобається традиційний китайський напій байдзю.