«АрселорМіттал Кривий Ріг» у другій половині 2024 року зіткнувся зі значними викликами, які змушують знизити виробництво та уповільнити його прогнозоване зростання.
Про це повідомляє прес-служба компанії, розмістивши звернення гендиректора Маура Лонгобардо.
Серед основних зовнішніх факторів Мауро Лонгобардо назвав такі причини падіння виробництва:
- Зниження споживання залізної руди Китаєм, що спровокувало падіння світових цін на неї та обмежило обсяги продажів.
- Стагнація ринків сталі в Європі, викликана геополітичною невизначеністю в регіоні, високою інфляцією, уповільненням діяльності будівельних компаній, підвищенням цін на енергоносії та сировину.
- Логістичні обмеження, накладені на Україну війною. Через високу вартість транспортування підприємство може експортувати готову продукцію лише до країн найближчої Європи, зокрема Польщі, Румунії та країн Балтії.
- Значне зростання цін на електроенергію в Україні, яке змушує імпортувати щонайменше 80% електроенергії, більш ніж у 2 рази перевищує ціну, яку платять конкуренти у країнах Західної Європи. А також часті відключення та перебої із постачанням електроенергії.
- Обсяг внутрішнього ринку через війну зменшився і становить 60% довоєнного.
Гендиректор також розповів, що для подолання таких негативних тенденцій підприємство планує:
- У новий рік зайти з однією доменною піччю, одним конвертером та МБЛЗ-1.
- Під час простою обладнання сталеливарного та прокатного виробництва буде використано для капітального ремонту та модернізації обладнання.
- Подолати дефіцит кадрів, спричиненого мобілізацією, за рахунок жінок та молоді. Так, за 8 місяців цього року працевлаштовано 290 жінок та планується до кінця року залучити ще 160. А у проекті «Нова Фабрика 3.0+» беруть участь 420 студентів, а всього планується залучити близько 3000 студентів.
«Я хочу наголосити, що ця зміна планів виробництва не спричинить скорочень персоналу. Ми продовжуємо стежити за ринковою ситуацією і готові швидко наростити обсяги виробництва, якщо вартість електроенергії в Україні буде хоча б рівна європейській або попит на європейському ринку збуту підвищиться», - заявив Мауро Лонгобардо.
Раніше ми писали про те, що традиційні "дійні корови" української економіки: нафтогаз, енергетика, аграрка, металургія та IT знижують свою частку в доходах топ 1000 компаній, що свідчить про несприятливі процеси на ключових ринках.