Міністерство юстиції США вирішило звернутися до суду, щоб той змусив компанію Google продати свій браузер Chrome. Це може стати історичною подією в процесі тиску на одну з найбільших технологічних компаній світу, повідомляє Bloomberg.
Міністерство попросить суддю Аміта Мехті, який раніше вже визнав Google винною у незаконній монополізації ринку пошуку, вжити заходів, пов'язаних зі штучним інтелектом та операційною системою Android.
Антимонопольні посадовці разом із представниками штатів, які залучені до справи, також планують рекомендувати федеральному судді Мехті ввести вимоги стосовно ліцензування даних. Зазначається, що якщо він прийме їхні пропозиції, то це може докорінно змінити ринок онлайн-пошуку, а також індустрію штучного інтелекту.
Віцепрезидентка Google з питань регулювання Лі-Енн Малхолланд своєю чергою звинуватила Мін'юст в продовженні просування радикального порядку денного, який виходить за межі правових питань цієї справи.
“Впливаючи таким чином, уряд нашкодить споживачам, розробникам та американському технологічному лідерству в той момент, коли воно особливо необхідне”, — зазначила вона.
Відомо, що браузер Chrome є ключовим для рекламного бізнесу Google. Компанія через нього може відстежувати активність користувачів і використовувати отримані дані для ефективного таргетування реклами, яка приносить їй основний дохід. Також Google використовує Chrome для спрямування споживачів до свого головного продукту на базі ШІ — Gemini, який компанія промотує в якості онлайн помічника в мережі.
Нагадаємо, як ми вже писали, рада із захисту персональних даних Туреччини наклала штраф на Twitch у розмірі 2 млн лір ($58 000) за виток інформації щодо турецьких громадян.