Міністерство оборони працює над розширенням механізмів фінансування виробників тилового майна за рахунок іноземних партнерів. Один із ключових шляхів – масштабування «данської моделі», що може стати важливим фактором прискорення постачання тилового майна Силам оборони.
Про це повідомляє прес-служба Міноборони з посиланням на слова директора Департаменту політики закупівель Міноборони Гліба Канєвського під час засідання Наглядової ради Агентства НАТО з підтримки та постачання (NSPA).
Наголошується на важливості імплементації рекомендацій Стратегічного огляду оборонних закупівель, зокрема щодо створення реєстру українських виробників оборонної продукції та їх сертифікації в реєстрі NSPA, а також прямого фінансування оборонних підприємств України.
«Цей механізм довів свою ефективність і став прикладом інноваційного підходу до закупівель в умовах воєнного стану. Данська модель передбачає пряме фінансування українських оборонних підприємств урядами інших країн, що дозволяє одночасно посилювати обороноздатність та підтримувати економіку. Завдяки цьому підходу вже профінансовано виробництво критично важливого озброєння, зокрема самохідних артилерійських установок "Богдана". Ми прагнемо масштабувати цей досвід на нові проекти з країнами-партнерами, щоб ще більше наблизити нашу перемогу», – наголосив Гліб Каневський.
Також він наголосив на зацікавленості України у приєднанні до нових партнерств, створених у рамках NSPA, та висловив готовність до подальшої співпраці з метою зміцнення обороноздатності нашої держави.
Раніше ми писали про те, що Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації український роботизований бойовий комплекс на гусеничній платформі з кулеметом Browning 12.7 – Droid TW 12.7.