Торгівля російською нафтою з Китаєм та Індією зупинилася через санкції, запроваджені США 10 січня 2025 року проти так званого російського тіньового флоту, які призвели до зростання вартості доставки.
Про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що, за даними трейдерів та даними про судноплавство, торгівля російською нафтою з постачанням у березні до Азії, найбільшого покупця, зупинилася через великий розрив у цінах між покупцями та продавцями в Китаї після того, як витрати на фрахт танкерів, незачеплених санкціями США, різко зросли.
Повідомляється, що введені Вашингтоном нові санкції, спрямовані проти ланцюжка постачання російської нафти, призвело до різкого зростання ставок фрахту танкерів, оскільки деякі покупці та порти в Китаї та Індії уникали суден, які потрапили під санкції.
Також наголошується, що в Індії Bharat Petroleum Corp Ltd минулого тижня повідомила агентству, що компанія не отримувала нових пропозицій на постачання в березні, як це зазвичай буває, і очікує, що кількість вантажів, що пропонуються на березень, скоротиться порівняно з січнем та груднем . При цьому зазвичай Індія отримує пропозиції щодо постачання російської нафти в середині кожного місяця.
Видання нагадує, що на російську сиру нафту припало 36% імпорту Індії та майже п'ята частина імпорту Китаю у 2024 році. За даними аналітичної компанії Kpler, останні санкції спрямовані проти танкерів, які перевозять близько 42% російського морського експорту нафти, переважно до Китаю.
«Старший аналітик Kpler Сюй Муюй очікує, що імпорт сирої нафти з російського Далекого Сходу до Китаю найближчими тижнями залишиться низьким після падіння до шестимісячного мінімуму в 717 000 барелів на добу минулого тижня. Щодо Індії, то, за даними FGE, країна стикається з перебоями у постачанні російської сирої нафти обсягом 450 000 барелів на добу, проте нафтопереробні заводи користуються періодом згортання виробництва. У грудні та січні в Індії спостерігалося зниження постачання з Росії порівняно з попередніми шістьма місяцями», - повідомляє агентство.
Крім того, за даними видання, індійські нафтопереробні заводи шукають альтернативні джерела постачання з країн Близького Сходу, Африки та США на березень та квітень, оскільки очікують скорочення постачання з Росії.
Раніше ми писали про те, що в Росії збільшують обсяги нафтопереробки, сподіваючись посилити експорт палива після того, як нові санкції США проти російських танкерів і трейдерів ускладнили для Москви експорт сирої нафти.