Україна має намір імпортувати рекордні обсяги газу з Європи, оскільки російські атаки на енергетичну інфраструктуру і швидке виснаження паливних резервів призвели до зростання попиту. Так, з квітня 2025 року по квітень 2026 року нашій країні буде потрібно додатково до 5 млрд кубометрів "блакитного палива".
Про це повідомляє Вloomberg з посиланням на коментар генерального директора D.Trading Дмитра Сахарука.
За його словами, Україні знадобиться до 5 млрд кубометрів у сезон із квітня 2025 року до квітня 2026 року, що можна порівняти з максимальним показником в 1 мільярд кубометрів у попередні сезони.
Видання зазначає, що газова інфраструктура України зазнала значної шкоди в рамках від російських атак у зимові місяці. При цьому вона виявилася більшою, ніж повідомлялося, а це означає, що неясно, скільки палива знадобиться наступної зими.
Водночас Україна буде шукати газ у той час, коли пропозиція на ринку стає все більш напруженою, а європейські ціни зросли напередодні сезону створення запасів.
При цьому коментарі Сахарука прозвучали на тлі заяв США про те, що Росія і Україна домовилися про припинення вогню в Чорному морі і про розробку механізмів реалізації заборони на удари по об'єктах енергетичної інфраструктури.
Крім того, Україна вже витратила свій так званий буфер або обсяги, що зберігаються в підземних сховищах як резерв, сказав Сахарук. Частина газу має зберігатися в підземних сховищах для підтримання тиску і забезпечення безпечної та ефективної експлуатації сховищ. Ці запаси "потрібно відновити. Ось чому обсяги тут також досить істотні", - сказав Сахарук.
Він також зазначив, що в минулому російські атаки здебільшого були націлені на пункти збору, де паливо очищали і потім знову закачували в транспортну систему, а не на свердловини, де видобувають газ.
"Однак недавні авіаудари скоротили видобуток газу ключовим державним виробником Групи "Нафтогаз" на третину, повідомили минулого місяця обізнані люди. Це змусило країну закуповувати дороге паливо-замінник з ЄС", - підкреслює видання.
Навіть якщо атаки на енергетичну інфраструктуру припиняться, потрібен час, щоб внутрішній видобуток України нормалізувався, сказав Сахарук. "Крім того, ми не виключаємо нові атаки, які можуть статися".
Раніше ми писали про те, що Нафтогаз закупив у польської ORLEN ще близько 100 млн кубометрів газу.