Уряд запустив нову грантову програму: хто може отримати до 8 млн гривень

Українські виробники комплектуючих для озброєння та військової техніки зможуть отримати грант від держави.
Ілюстративне фото / depositphotos.com
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Міністерство економіки України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості запускають нову грантову програму "Зроблено для Перемоги" для виробників комплектуючих для озброєння та військової техніки. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

"Розвиток оборонно-промислового комплексу нині пріоритет всієї держави. Тож Міністерство економіки шукає способи підтримати ОПК у межах програм для цивільних виробників. Минулого року ми розширили програму грантів на переробку і дали можливість користуватися нею й виробникам дронів. Тепер запускаємо окремий напрям для виробників компонентів до озброєння", - наголосила перша віцепрем'єрка - міністерка економіки Юлія Свириденко.

Читайте також:

Зазначається, що максимальна сума гранту - 8 мільйонів гривень. Фінансування надається на придбання, доставку та монтаж обладнання. 

Подаватися можуть і працюючі підприємства, і ті, хто лише планує розпочати виробництво. Головне, щоб проєкт, на який подається грантова заявка, був у сфері переробної промисловості, а саме підприємство відповідало базовим вимогам прозорості, податкової дисципліни та не мало зв'язків із державою-агресором.

Читайте також:

Гранти надаються на умовах співфінансування. У стандартному випадку держава покриває 50% вартості проєкту. Для підприємств, що розташовані в прифронтових регіонах або виробляють повітряні та космічні літальні апарати, державна частка може сягати 80%.

Головні умови використання гранту - створення від 5 нових робочих місць та повернення грантових коштів протягом трьох років через сплату податків. 

Читайте також:

Подати заявку можна через портал "Дія". Алгоритм дій:

  1. Обрати банк, заповнити заявку та бізнес-план.
  2. Пройти співбесіду та показати виробництво банку.
  3. Мінекономіки розглядає заявки кожні два тижні.
  4. Після позитивного рішення потрібно перерахувати банку власну частку.
  5. Держава дофінансовує проєкт.

Раніше ми писали, що Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації в Збройних силах України наземний роботизований комплекс D-21-12R українського виробництва.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK