Мільярди гривень та світовий досвід: Як NEQSOL Holding змінює правила гри для ОГХК
Новости компаний

Пресслужба NEQSOL HOLDING
Пресслужба NEQSOL HOLDING

Найбільша приватизаційна угода останніх років в Україні завершується. Наприкінці травня 2025 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) остаточно схвалив передачу 100% акцій АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) компанії «Цемін Україна», яка є часткою міжнародної групи компаній NEQSOL HOLDING штаб квартира якої знаходиться у Амстердамі.

Приватизаційний аукціон, що у жовтні 2024 року, став знаковою подією. «Цемін Україна», дочірня структура міжнародної групи NEQSOL Holding, запропонувала на 39 млн грн більше за стартову ціну, підписавши договір купівлі-продажу на 3,938 млрд грн (приблизно 96 млн USD).

«Приватизація ОГХК — це не просто продаж державного активу, а залучення стратегічного інвестора, який забезпечить подальший розвиток підприємства. Покупець зобов’язався інвестувати щонайменше 400 млн грн у модернізацію виробництва», — наголосила тоді виконуюча обов'язки Голови ФДМУ Іванна Смачило.

NEQSOL Holding, є потужним гравцем на міжнародній арені. Холдинг працює в 11 країнах, включаючи США та Великобританію. Він має значні телекомунікаційні, енергетичні та будівельні активи, а також керує другим за розміром оператором в Україні — Vodafone Ukraine. Цей конгломерат має колосальний досвід у масштабних інфраструктурних проєктах і бачить в українському титані стратегічну можливість для зміцнення своїх позицій у західних ланцюгах постачання. Значну увагу Neqsol Holding приділятиме відповідності міжнародним санкціям та недопущенню попадання продукції до країни агресора.

Пресслужба NEQSOL HOLDING

Що зміниться для ОГХК?

NEQSOL Holding в конструктивному діалозі з чинним планує впровадити сучасну систему корпоративного управління та зовнішнішнього аудиту.

«Рішення АМКУ означає завершення ключового етапу однієї з найбільших приватизацій в умовах повномасштабної війни в Україні. Як стратегічний інвестор, ми принесемо в ОГХК світову бізнес-експертизу для трансформації його у сучасного глобального гравця титанової галузі», — заявив Володимир Лавренчук, регіональний директор NEQSOL Holding в Україні.

Роль ОГХК як одного з провідних у світі виробників титанових і цирконієвих руд є ключовою для зобов’язань NEQSOL щодо підтримки стратегічних галузей — зокрема аерокосмічної, медичної та високотехнологічного виробництва. Холдинг планує зосередити діяльність ОГХК на

— Розширенні експорту для задоволення зростаючого попиту на критично важливу сировину, необхідну для безпечних і стійких ланцюгів постачання з урахуванням додаткових умов, поставлених у відповідному рішенні АМКУ.

— Модернізації та розширенні виробничих потужностей ОГХК разом з міжнародними партнерами з метою підвищення ефективності, сталості та продуктивності.

— Інвестиціях в інновації та цифрову трансформацію, щоб ОГХК залишався конкурентоспроможним і задавав новий стандарт якості в галузі.

Окрім модернізації, NEQSOL приділятиме значну увагу соціальному та екологічним блокам діяльності ОГХК.

Пресслужба NEQSOL HOLDING

Держава виграє не лише від продажу

Світовий попит на титан невпинно зростає, завдяки його активному використанню в авіаційній, медичній та «зеленій» енергетиці. ЄС та США вже включили титан до переліку критичної сировини та активно диверсифікують постачання, зменшуючи залежність від Росії та Китаю.

ФДМУ, у свою чергу, висунув інвестору низку важливих умов, серед яких заборона скорочувати штат нижче рівня жовтня 2024 року без погодження регулятора, обов’язок погоджувати продаж ключових активів протягом трьох років, а також щорічне подання звіту про виконання соціальної програми. Певні умови які стосуються захисту українського ринку додав АМКУ у своєму рішенні.

Таким чином, приватизаційний фініш перетворюється на інвестиційний старт. Ця угода здатна сприяти закріпленню  закріпити за Україною роль надійного постачальника титану для високотехнологічних галузей та створити важливий прецедент для подальших успішних продажів державних активів.

У портфелі NEQSOL вже є українські активи: у 2019 році холдинг придбав Vodafone Ukraine, успішно інвестував у розбудову 4G та працює за міжнародними стандартами прозорості, що дозволяє залучати капітал під важливі проєкти. Холдинг активно інвестує в новітні технології в різних галузях, демонструючи динамічний розвиток у кожній з них.

Факт укладання такої масштабної угоди у розпал повномасштабної війни свідчить про безпрецедентну інвестиційну сміливість. Проте, як підкреслив Володимир Лавренчук на форумі Forbes Money, «сміливості недостатньо без жорсткого compliance і здатності реалізувати довгострокову стратегію». Саме така синергія, на його думку, стане справжнім драйвером модернізації ОГХК.

Приватизація ОГХК є частиною широкої реформи державного сектору: у 2024 році бюджет отримав 11 млрд грн від продажу активів, з яких дві третини принесла велика приватизація. У 2025 році план передбачає продаж ще десяти об’єктів. Успішне закриття «титанового кейсу» зменшує політичний резонанс довкола приватизації та переводить дискусію в площину ефективності управління.

Рішення АМКУ стає не просто фінальним акордом приватизації, а й стартовим майданчиком для масштабних та надзвичайно важливих інвестицій, які можуть змінити баланс сил на світовому ринку титану на користь України. Якщо плани NEQSOL вдасться втілити повністю, країна отримає модернізоване промислове підприємство, додаткові валютні надходження та показовий кейс для інших стратегічних інвесторів, відкриваючи нові горизонти для економічного розвитку.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK