Державна податкова служба України провела превентивні та контрольні заходи щодо бізнесу з невідповідністю задекларованих доходів фактичним витратам. Фахівці зафіксували скорочення на 40% кількості підприємств, які декларують низькі виторги. Про це повідомила пресслужба ДПС, пишуть Dengi.ua.
Так, за результатами аналізу в І кварталі 2025 року було виявлено понад 10 тис. суб'єктів господарювання, виторги яких були нижчі за мінімальні витрати, необхідні для утримання торгових точок та оплати персоналу.
Інформацію про таких платників було передано до територіальних органів ДПС для роз'яснення та контрольно-перевірочної роботи. Як зазначили в податковій, мета - забезпечити повноту проведення розрахунків через реєстратори розрахункових операцій і фіскалізацію всіх операцій.
Уже за підсумками ІІ кварталу зафіксовано позитивну динаміку: кількість підприємців, які декларують низькі виторги, скоротилася на 40% до близько 6 тис. Водночас у 1,3 тис. платників повторно виявлено такий ризик, тож інформацію про них знову передано для додаткового аналізу та реагування.
Раніше ми писали, що Державна податкова служба за результатами аналізу діяльності суб'єктів господарювання у сфері громадського харчування, зокрема ресторанів, кафе та барів, виявила випадки декларування нереально низьких виторгів. Зокрема, деякі заклади звітують про доходи на рівні до 50 тисяч грн на місяць.
Нагадаємо, після запровадження мораторію в Україні кількість фактичних перевірок бізнесу в серпні скоротилася більш ніж на третину.


