Через погіршення демографічної та економічної ситуації немає достатньої кількості студентів, щоб забезпечити роботою виші. Тому з метою підвищення їхньої конкурентноздатності Міносвіти планує укрупнювати існуючі університети.
Про це розповів Міністр освіти та науки Оксен Лісовий в інтерв'ю «УП. Життя».
«З 2030-2035 року у нас може виникнути катастрофічна ситуація з демографією, коли на одного працюючого буде надто багато непрацюючих. Щоб урятувати економіку країни, ця економіка повинна мати дуже високу додану вартість – бути інтелектомісткою, мати велику питому вагу інновацій. Це вимагає добре підготовлених фахівців, які виходять як із вищих навчальних закладів, так і з профтехів», – заявив Оксен Лісовий.
Міністр розповів, що в Україні сформують три типи університетів.
- Місто (регіоноутворюючий інтелектуальний центр з високою складовою дослідницької діяльності)
Такі університети готуватимуть фахівців з усіх спеціальностей, мають високий рівень автономії, інший підхід до фінансування, модель управління від стейкхолдерів.
- Галузеві університети
Йдеться про регіонально орієнтовані заклади – наприклад, лісотехнічні, металургійні університети можуть залишитися у певній галузі, де велика питома вага цієї галузі.
- Світоглядні маленькі університети
Це невеликі університети, наприклад Український католицький університет, Острозька академія, Київська школа економіки тощо.
Водночас, Лісовий запевнив, що всі сильні, потужні ВНЗ залишаться недоторканими.
«Ми об'єднуємо рівносильні університети в регіонах, де велика кількість таких закладів не потрібна. Там, де є слабкий та сильний університети – приєднуємо», – резюмував Лісовий.
Раніше ми писали про те, що в Україні відкрився новий університет, який готуватиме фахівців із психології.