Мобілізація студентів: в Україні запроваджують нові правила для вступу до аспірантури

МОН змінює правила вступу до аспірантури на контракт.
Мобілізація студентів: в Україні запроваджують нові правила для вступу до аспірантури
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Оскільки стрімко зросла кількість чоловіків-студентів призовного віку, Міністерство освіти й науки України вирішило змінити правила вступу до аспірантури у 2024 році. Про це повідомив очільник відомства Оксен Лісовий у Facebook.

Читайте також:

"Не є таємницею, що в останні два роки стрімко зросла кількість чоловіків-студентів призовного віку, які раптом згадали, що їм треба друга чи третя вища освіта, аспірантура чи докторантура. Жага до знань - це чудово. Фіктивне навчання - ні. Тож змінюємо правила вступу на аспірантуру у 2024", - написав він у Facebook.

За словами міністра, єдиний вступний іспит (ЄВІ) залишається, а прохідний бал у частині тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК) - 160.

Читайте також:

"І ця частина є обов'язковою для допуску до вступних випробувань закладу чи установи. Іноземна мова складається і є обов'язковою для вступу до магістратури, але не обов'язковою для допуску до вступу до аспірантури. Однак зріз знань та загальний рівень побачимо та проаналізуємо", - розповів Лісовий.

Він наголосив, що вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну чи вечірню форми, які не дають права на відстрочку.

"Акцент на якість освіти, тому пріоритезуємо денну форму. І для того, щоб не відрізати можливість вступу для справжніх, вмотивованих та здібних, збільшуємо кількість місць на бюджеті - з 3200 до 7000", - зазначив очільник МОН.

Читайте також:

Він також розповів, що до початку повномасштабної війни щороку на аспірантуру (і бюджет, і контракт) вступали близько 7-8 тисяч людей. Цього року запровадили обов'язковий тест для вступу до аспірантури - ЄВІ, який також складають і майбутні магістри.

За даними Лісового, у 2024 році складання ЄВІ всього зареєструвалися 246 189 осіб. 79% з них - це чоловіки, серед яких майже половина претендує на вступ до аспірантури. Усього це 91 561 особа призовного віку.

Читайте також:

"Зараз такі цифри виглядають скоріше як аномалія. Аномалія, яка шкодить якості освіти, економіці (фіктивне навчання створює нові схеми та мільйони доларів у тіні), а найголовніше - національній безпеці. Те, що система освіти стала такою "дірою" для ухилянства, свідчить про симптоми її занедбаності. І саме тому ми розпочали її комплексну трансформацію", - додав міністр.

Раніше ми писали, що у Волинській області вищі навчальні заклади будуть передавати в ТЦК та СП списки відрахованих студентів, які підлягають мобілізації.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK