З початку роботи центрів рекрутингу української армії 36 760 громадян отримали консультації щодо вступу на військову службу. 8053 з них вже стали кандидатами до Сил оборони, 20% з яких - жінки. Вони обіймають штабні, медичні та бойові посади. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони.
Зазначається, що рекрутингові центри української армії демонструють високий рівень залучення жінок у різних регіонах України. Найвищий відсоток кандидаток до Сил оборони зафіксовано в таких областях:
- Чернівецька - 46%.
- Хмельницька - 42%.
- Тернопільська - 38%.
- Рівненська - 33%.
- Чернігівська - 31%.
- Одеська - 29%.
- Сумська - 27%.
В онлайн-центрі рекрутингу, який працює по всій Україні, цей показник становить 37%.
"Кількість жінок, які долучаються до Сил оборони через центри рекрутингу, демонструє їхню активну участь у захисті країни. Жінки активно займають штабні, медичні та бойові посади, зокрема у сфері БпЛА", - прокоментував заступник міністра оборони Сергій Мельник.
Розподіл за групами військових спеціальностей серед жінок, які долучилися до Сил оборони через центри рекрутингу української армії станом на 25 січня 2025 року:
- штабні посади - 24%;
- бойові медики, медсестри, лікарі - 22%;
- спеціальності, пов'язані з БпЛА - 13%;
- кухарі - 12%;
- стрілецькі спеціальності - 6%;
- зв'язок та кібербезпека - 6%;
- психологи - 3%.
Центри рекрутингу української армії пропонують понад 10 000 вакансій у різних військових формуваннях, зокрема в Збройних силах України, Національній гвардії, Державній прикордонній службі та СБУ.
Наразі в Україні функціонують 48 центрів рекрутингу української армії.
Раніше ми писали, що вакансії, пов'язані з БПЛА, водійськими та стрілецькими напрямками, користуються найбільшим попитом серед військовослужбовців, які приєднуються до Сил оборони через центри рекрутингу української армії.