У 2024 році на обліку в Службі зайнятості перебували майже 400 тис. людей, які мали статус безробітного. Зайнятістю були забезпечені 330 тис. громадян. Наразі кількість українців, які шукають роботу, зменшується. Про це повідомила директор Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.
За її даними, до повномасштабного вторгнення на обліку в Службі зайнятості перебувало близько 1 млн безробітних, і в структурі пропорція чоловіків і жінок традиційно складала близько 50% на 50%. Зараз же 80% - це жінки, 20% - чоловіки.
За словами Жовтяк, одними з головних причин такої ситуації на ринку праці є масштабна міграція населення за кордон та те, що велика кількість чоловіків і жінок стали на захист України.
Наразі Держслужба зайнятості вже працює над програмами залучення до ринку праці українців, які перебувають за кордоном: може надавати онлайн консультації, проводити дистанційні співбесіди щодо працевлаштування в Україні і загалом щодо можливостей на ринку праці.
"Ми орієнтовані на людину, на роботодавця і на їх запит, потребу і можливості. Застосовуємо нову модель рекрутингу. Є й інші можливості: гранти, навчання, компенсації роботодавцям. Це все, що дає можливість повертатися на ринок праці, бути економічно активними, залучати і повертати до ринку праці ветеранів і ветеранок, осіб з інвалідністю, ВПО", - додала Жовтяк.
Раніше ми писали, що Міністерство економіки внесло до Класифікатора професій "Оператора з пошуку вибухонебезпечних предметів (демінер)" та ще 49 нових професій і посад, що стосуються медицини, судової системи, прокуратури, медіа та інших сфер діяльності.