Уряд працює над розширенням програм зайнятості та підтримки бізнесу. Зокрема, пропонується підвищити можливості для перекваліфікації українців та реформування служби зайнятості із залученням бізнесу.
Про це повідомляє пресс-служба Мінекономіки.
Зазначається, що вже сьогодні громадяни можуть отримати:
- фінансову підтримку на старт чи розвиток підприємства через грантові програми «Власна Справа»;
- гранти для ветеранського бізнесу;
- гранти для молодих підприємців;
- компенсацію за працевлаштування внутрішніх переселенців, людей з інвалідністю, молоді, людей передпенсійного віку тощо.
Повідомляється, що консультації щодо цих державних програм бізнес може отримати в офісах «Зроблено в Україні», яких на сьогоднішній день вже створено 80 у різних регіонах України.
Крім того зазначається, що у 2024 році:
- 12 тисяч українців отримали гранти за програмою «Власна Справа»;
- 22 тисячі підприємців отримали компенсації в рамках активних програм зайнятості за облаштування інклюзивних робочих місць;
- 23 тисячі громадян отримали ваучери на навчання у різних навчальних закладах;
- 67 тисяч українців пройшли професійне навчання за програмами Служби зайнятості як у центрах профтехосвіти, так і в інших закладах.
За словами міністра економіки Юлія Свириденко, цього року очікується зростання кількості охочих перенавчитись, а тому необхідно підвищити можливості Центрів профтехосвіти, чому допоможе реформа Центрів, що вже стартувала, і залучення бізнесу до співпраці з центрами через їх участь у наглядових радах.
«Ще один пріоритет — розширення та запуск нових програм зайнятості. Цього року в бюджеті ми передбачили 6,3 млрд грн на реалізацію цих ініціатив і підтримку шукачів роботи. Також адаптуємо послуги служби зайнятості, аби вони були максимально безбар’єрними і могли задовольнити потреби якомога більшого кола клієнтів», - наголосила Юлія Свириденко.
Крім того, повідомляється, що серед завдань у 2025 році також:
- цифровізація процесів для користувачів, зокрема, отримати ваучер на навчання незабаром можна буде через Дію;
- посилення, зокрема, за підтримки міжнародних партнерів, спроможності Служби зайнятості та Центрів профтехосвіти для навчання, перепідготовки фахівців;
- розробка Стратегії зайнятості населення та Основних напрямів реалізації політики зайнятості. Акцент буде, в тому числі на реформуванні Державної служби зайнятості.
Раніше ми писали про те, що у 2024 році на обліку у Службі зайнятості перебувало близько 400 тис. осіб, які мали статус безробітного, а зайнятістю було забезпечено 330 тис. людей.