Нині ситуація на ринку праці в Україні залишається складною. До 2022 року була нестача вакансій, зараз - дефіцит кадрів. При цьому найбільш затребуваними є робітничі професії, заявила директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.
"Зараз час працівника. Практично в усіх видах економічної діяльності є дефіцит кадрів, і ми очікуємо подальший ріст конкуренції за працівників: збереження кадрів, пошук нових. Найбільші складності з укомплектуванням вакансій виникають у сфері транспорту, на будівництві, переробній промисловості", - повідомила вона.
Крім цього, гостро стоїть питання пошуку кваліфікованих працівників, таких як: швачка, електромонтер з ремонту електроустаткування, сантехнік, електрик, монтер колії, слюсар аварійно-відновлювальних робіт, зварник, електрогазозварник, автослюсар тощо.
Зазначається, що аналогічна тенденція була і до повномасштабного вторгнення, але вона загострилася з початком повномасштабної війни.
"Причиною структурного безробіття є те, що Україна багато років не популяризувала ці робітничі професії. Вони роками вважалися непрестижними, низькооплачуваними... Поступово зміни відбуваються. Шлях важкий, але маємо мету і завдання від роботодавців - підвищити престижність робітничої професії і забезпечити бізнес кваліфікованими працівниками", - розповіла директорка Держслужби зайнятості.
За її словами, після перемоги у війні відбуватиметься процес відновлення економіки, і дуже затребуваними стануть спеціалісти у сфері будівництва та відбудови житла, відновлення енергетичної інфраструктури, водо- та газопостачання. Очікується й стрімка потреба в працівниках соціальної сфери та охорони здоров'я.
Раніше ми писали, що у 2024 році на обліку в Службі зайнятості перебували близько 400 тис. людей, які мали статус безробітного. Зайнятістю було забезпечено 330 тис. людей. Наразі кількість українців, які шукають роботу, зменшується.